Vairāki slēpošanas kalni ieviesuši priekšapmaksu; tiek arī celtas cenas

0 Komentāru

Šobrīd īpaši populāra Latvijā ir kalnu slēpošana. Lai regulētu klientu plūsmu, vairākās trasēs ieviesta priekšapmaksas iespēja, tiek arī celtas cenas.

Kalnu rezervācijas vidēji atsaka apmēram 10-15%. Lai to mazinātu, vairāki slēpošanas kompleksi ieviesuši priekšapmaksu, tostarp Riekstukalns. Tas atrodas vistuvāk Rīgai, un bezmaksas vietu rezervācija tajā tiek piepildīta acumirklī. Tomēr daudzi klienti mēdz tā arī neatbraukt. Tāpēc priekšapmaksas rezervēšanā novirzīta puse vietu skaita darbadienās un lielākā daļa brīvdienās.

“Šeit ļoti ietekmē laikapstākļi. Ja laiks ir labs, visi atbrauc. Viss kārtībā. Kad laiks ir slikts, neatbrauc gandrīz puse. Un arī diemžēl neatsaka. Tā kā nedod iespēju arī cietiem pieteikties, kuriem varbūt šis laiks ir apmierinošs. Tā ir tā problēma,” saka “Riekstukalna” kompleksa vadītājs Ervīns Kišuro.

Līdztekus tiekot paaugstinātas arī cenas. Tagad populārākās trasēs tās ir līdzīgas. Turklāt, ņemot vērā cilvēku interesi visas nedēļas garumā, vairākos kalnos gan darba dienās, gan brīvdienās tagad cena ir vienāda.

“Šobrīd tas cilvēku pieplūdums ir tāds, kad īsti mēs neredzam to darba dienu vairs. Un mums ir vajadzīgi papildu resursi, līdz ar to esam pacēluši to darba dienas cenu. Mēs tā kā baidījāmies, ka bija atkusnis, ka nebūs piepildījuma tāda, kā mums gribētos. Bet šobrīd ir tā, ka mums pat nav pamata laist cenu lejā, “pildās” grafiki, un visi ir pilni tāpat,” stāsta kompleksa ”Milzkalns” vadītājs Viesturs Ošnieks.

Lai nodrošinātu epidemioloģiskas drošības prasību ievērošanu, kalnos pieņemti darbā papildu cilvēki, kuri kontrolē cilvēku plūsmas pie pacēlājiem un arī rindās. Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos pie nomas, Ozolkalnā vietu rezervācija sadalīta divās daļās.

“Skatāmies un analizējam cilvēku plūsmas, un tā viena lieta, ko mēs bijām piefiksējuši pēdējā laikā, – ka pie nomas veidojas rindas. Lai no tā izvairītos, ieviesām vēl vienu tā kā papildu opciju, ka varētu rezervēt biļetes tikai, ja tu esi ar savu inventāru. Ir daļa biļešu, kuras var ar nomas inventāru, un daļa, kad ar savu,” saka slēpošanas un atpūtas parka ”Ozolkalns” ģenerāldirektors Ģirts Kaļķis.

Turklāt gan Ozolkalnā, gan Milzkalnā tiek ieviesta iespēja stāvēt rindā attālināti. Tāpat kā bankā: var paņemt numuriņu, un savu kārtu sagaidīt, piemēram, automašīnā. Neatkarīgi no papildu grūtībām tiek prognozēts, ka šoziem slēpošanas trases varētu kompensēt pagājušā gada dīkstāvi nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ.

0 Komentāru