ZZS Daugavpilī kandidēs no diviem sarakstiem

1 komentārs

ZZS valde trešdien nolēmusi veidot savu deputātu sarakstu uz pašvaldību vēlēšanām Daugavpilī, kuru vadīs vietējās Zemnieku savienības nodaļas vadītāja Ināra Ostrovska. Šajā sarakstā nebūs ZZS Saeimas deputāta Riharda Eigima, kuram apvienība atļāvusi kandidēt citas partijas sarakstā, izņemot “Saskaņu”.

Par to Skaties.lv līdzstrādnieku Urmasu Kanālu informēja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Kanāls stāsta, ka jau ilgāku laiku Daugavpils ZZS šūniņā ir šķelšanās. Zemnieku Daugavpils nodaļas vadītāja Ināra Ostrovska paziņoja, ka ar Saeimas ZZS deputātu Eigimu kopā vienā sarakstā neies.

Cēlonis domstarpībām ir pašreizējais mērs Jānis Lāčplēsis. Eigims kopā ar “Saskaņas” kandidātu Andreju Elksniņu ir kļuvis par Lāčplēša niknu kritiķi. Turpretī Ostrovska ar Lāčplēsi vēlas sadarboties.

”Kā viņš strādā, kādām metodēm Daugavpilī. Un es teicu, ka es nevaru būt vienā sarakstā vai kopā ar Lāčplēša kungu,” saka sarunā ar Urmasu stāsta Eigims.

Eigimam ZZS nav pirmā politiskā mājvieta. Viņam ir bijusi pašam sava Daugavpils partija “Latgales gaisma”, no kuras viņš 2001. gadā kļuva par Daugavpils domes priekšsēdētāju. Astoņus gadus vēlāk 2009.gadā pilsētas mēra krēslā Eigimam izdodas nosēsties atkārtoti. Šoreiz no LSDSP. Taču jau pēc dažiem mēnešiem Eigimu domes deputāti no amata nomet. Vēlāk arī sabrūk sociāldemokrātu partija, tad Eigims pieslējās ZZS.

Eigims cer, ka abi saraksti kopā iegūs piecas deputātu vietas, kas ļaus pretendēt uz domes vadītāja amatu.

Zaļajiem zemniekiem Eigims ir svarīgs, jo ir Daugavpilī populārs, viņam ir nauda un labi sakari pilsētas radiostacijās. Tomēr zemnieki nevar arī ignorēt savu pilsētas partijas nodaļas vadītāju, bijušo Jaunā laika Saeimas deputāti Ināru Ostrovsku, kas nostājās pozā – vai nu Eigims vai nu es. Tādēļ zemnieku vadītājs Augusts Brigmanis pieņēma Zālamana lēmumu, ka kandidēt varēs abi, tikai katrs no sava saraksta.

Eigims pats par Brigmaņa lēmumu veidot divus sarakstus ir priecīgs. Viņš jau paspējis “feisbukā” vēlētājiem izlielīties, ka vadīs otru ZZS sarakstu, lai gan zaļo zemnieku valde nolēma, ka tā nebūs, ZZS logo būs tikai Ostrovskai.

Visdrīzāk, Eigimam vajadzēs iekļauties savas Daugavpils sabiedrotās Līvijas Jankovskas sīkpartijā “Mūsu partija”. Piebildīsim vien, ka pēdējās Saeimas vēlēšanās Jankovska bija kopā ar Mārtiņu Bondaru un Artusu Kaimiņu Latvijas Reģionu apvienības sarakstā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl