Zaļā partija šķelšanās priekšā: pretrunas tās biedru starpā kļuvušas ļoti dziļas

2 komentāri
Zaļā partija šķelšanās priekšā: pretrunas tās biedru starpā kļuvušas ļoti dziļas

Latvijas Zaļās partijas vadošo biedru starpā pretrunas ir kļuvušas tik dziļas, ka tā nonākusi šķelšanās priekšā, noskaidrojis Skaties.lv igauņu līdzstrādnieks Urmass Kanāls.

Zaļajā partijā esot izveidojušies divi grupējumi. Liberālie vecbiedri ar līdzpriekšsēdētāju Viesturu Silenieku priekšgalā un jaunpienākušie bezkauņas, kuru redzamākais pārstāvis ir valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. Pēdējam pieslējušies arī Jūrmalas domes deputāti, piemēram, eksmērs Gatis Truksnis un jaunievēlētais vicemērs Jānis Lediņš.

Nedienas ar Truksni tikai šīs pretrunas ir padziļinājušas, jo Silenieka grupai izdevās Truksni no partijas izslēgt, bet Tavara komandai ar partijas domes balsojumu paņemt partijā atpakaļ. Šādi dome lēma, pat neraugoties uz to, ka Truksis uz partijas sanāksmi nebija ieradies.

Bēgot no žurnālistiem, mērs paskaidroja, ka uz Rīgu nevar braukt, jo ir risks sastapt ”priekšniekus”, kurus viņam satikt liedz KNAB kriminālprocesā noteiktie ierobežojumi. Urmass Kanāls izsaka lielas aizdomas, ka Truksnim varētu būt aizliegts tikties ar ZZS funkcionāriem Augustu Brigmani un Armandu Krauzi, kas atbild par naudas izlietojumu.

Tomēr vislielākā spriedze Zaļajā partijā ir par to, kas būs tās numur 1 uz Rīgu. Grib abi nesamierināmie ienaidnieki – Edgars Tavars un Viesturs Silenieks. Pēdējais pat jau esot parunājis ar savu darba devēju Rīgas brīvostā Andri Ameriku no “Gods Kalpot Rīgai”. Abi vienojušies, ka vēlēšanu kampaņā ne viens otru, ne arī Nilu Ušakovu pārāk neaizskaršot.

Taču nu tam vairs nav nekādas jēgas, jo Silenieks šķiet būs nokārtojis tā, ka, ja viņš pats netiek par mēra kandidātu, tad lai nav nevienam. Visdrīzāk ZZS kandidāts būs no Brigmaņa zemnieku partijas un nav izslēgts, ka viņu sauks Armands Krauze, kurš pirmais paziņoja, ka tas Silenieks pārāk pinās ar tiem krieviem, secina Urmass.

Video

2 komentāri