Urmass Kanāls: ”Bārdas” virzienā aizceļojuši 9 miljoni par airBaltic akcijām

Pievienot komentāru
Urmass Kanāls: ”Bārdas” virzienā aizceļojuši 9 miljoni par airBaltic akcijām
Foto: ekrānuzņēmums

Urmass Kanāls ir atgriezies no lauku pētījuma Anglijā un nu ar sirdi un dvēseli pievērsies aviācijas pētniecībai. ”Te nu jums tagad ir reālas ziepes sākušās,” stāvokli gaisa satiksmes nozarē vērtē Urmass Kanāls.

TOP1

”Pirmkārt, jau biļešu cenas. Gribas jaungadā uz Barselonu. Viens un tas pats lidojums – Rīgas lidosta un el Prai lidosta Barselonā. 28. decembrī turp, 2. janvārī atpakaļ. Ar WizzAir – 159 eiro. Bet var arī ar airBalticu – par 921 eiro. Ar vecu Flika laikā sadabūtu lidmašīnu. Kas jādara, lai būtu patīkams atvaļinājums vai komandējums ? Pareizi. Jālido ar vecām lidmašīnām un “par dārgo”. Atbalstiet latvieši savu nacionālo lidsabiedrību,” sarkastisks ir Urmass Kanāls, izvērtējot dažādu aviokompāniju biļešu piedāvājumus.

Top2

”Izstāstīšu kādu trīs gadus vecu sarunu. Tā notika 2012. gadā. airBaltic vadītājs Martins Gauss bija vienas nakts laikā izlēmis, ka vajag pirkt Bombardier lidmašīnas, lai gan iepriekš visai latviešu politiskajai elitei bija skaidrs, ka būs franču Airbus.

Valdības vadītājs Valdis Dombrovskis izsaucis Gausu pie sevis pieprasīt paskaidrojumus – kāpēc Bombardier? Gauss paskaidrojis, – šausmīgi izdevīgs darījums, ja Bombardier nokavēs piegādes, varēsim par soda naudām īrēt citas lidmašīnas, nevajadzēs nemaz pirkt,” trīs gadus vecus notikumus atminas igauņu spiegs Urmass Kanāls, ”nu ir pagājuši trīs gadi, Bombardier grasās vismaz par gadu kavēt piegādes termiņus, un ko saka Gauss? Ka mums par 120 miljoniem jāpērk Sukhoi, lai dabūtu investoru, kas iedotu naudu, par ko nopirkt Bombardier. Tikai pēc kārtīgiem pūliņiem, Nekā personīga sižetiem un politiskā spiediena izdevās Gausu un jauno investoru Girmesu no Sukhojiem atrunāt, un tagad palika tā, ka pirks tikai Bombardier. Kad būs – ”zobu dodu”, ka 2016. gada septembrī, saka lidsabiedrības vadītājs Gauss.”

Foto: Bombardier lidmašīnas demonstrācija lidostā Rīga

Bet nu man Urmasam nav skaidrs, kā Gauss var garantēt kaut kādu termiņu, ja lidmašīna nav izgājusi sertifikāciju. Tā veic izmēģinājuma lidojumus, bet sertifikācija paredzēta decembrī, janvārī. Termiņus negarantē pat Bombardier viceprezidents.

TOP3

”Bet nu ir viens laimīgs cilvēks. Beidzot – 9 miljoni. Valsts savā īpašumā ieguvusi airBaltic obligācijas. Savukārt šis cilvēks, es domāju, ir ļoti priecīgs par to, ka valsts ieskaitījusi Nordea bankā 9 miljonus eiro, lai atpirktos no tiesvedībām, kuras šā cilvēka paziņas bija sākuši pret airBaltic. Atbalstīsim vietējos uzņēmējus. Uz šīs priecīgās nots man šoreiz arī viss, lai jums veicas. Čau!” kā vienmēr pozitīvs ir Urmass Kanāls.

Video