Komentāri

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa šonedēļ skatīja Igora Ivanova lūgumu izlaist viņu no apcietinājuma pirms laika par labu uzvedību. Atgādināsim, ka Ivanovs ir pasūtījis savas sievas nošaušanu. Saskaņā ar tiesas lēmumu Ivanovs labi zināja, ka sievu nošaus viņa paša bērna klātbūtnē. Skaties.lv Igaunijas līdzstrādnieku Urmasu Kanālu visvairāk ieinteresēja Ivanova atbalsta komanda, kas bija ieradusies uz Latgales priekšpilsētas tiesu.

Bija organizēta vesela apsargu grupa. Pirms sprieduma nolasīšanas tā jau bija gatavībā sākt Ivanova sargāšanu, ja tiesa nolemtu Ivanovu izlaist.

Apsardzi esot nodrošinājis Valentīns Šnābels, Krievijas uzņēmējs, ar kuru Ivanovs pavadījis kopā jaunību un pirms pāris gadiem pārvaldīja Ivanovu meitas uzņēmumu Vīlandes 18. Notiesātā uzņēmēja meita ir Jūlija Ivanova. Viņa ir biznesa partnere vēl vienam Ivanova draugam Andrim Druviņam.

Viņiem kopā ar Andri Rāvi ir bizness Ziemeļķīpsalā, Nikolajs Demidovs ir Olaines iedzīvotājs, kurš Ivanova uzdevumā cenšas no kāda namīpašuma Olainē izdabūt Ivanova māsu Diānu Bērziņu. Tiesas materiāli liecina, ka savas māsas terorizēšanā iesaistījies arī pats Ivanovs. Par to liecinot tiesas materiāli.

Kā raksta portāls kompromat.lv, Diāna Bērziņa no Ivanova esot saņēmusi šādu īsziņu: ”Ja pēc divām nedēļām tu neizvāksies no mājas, tevi kopā ar tavu idiotu iznesīs ar kājām pa priekšu.” Uz tiesu ieradies uzņēmējs, bijušais Latvijas amatieru bodibildinga asociācijas un vadītājs sporta klubu Spotima īpašnieks Valentīns Bataševs. Bodibildinga asociācijā savulaik bija arī Ivanovs. Tagad Bataševs izveidojis Latvijas Jauniešu fitnesa biedrību.

Arī bijušais Latvijas Izpletņlēcēju sporta kluba un Izpletņlēkšanas federācijas funkcionārs Genādijs Urbāms. Viņam ar Ivanovu esot bijuši darījumi saistībā ar akcīzes marku dokumentālu noformēšanu. Bija arī bijušais policijas darbinieks Vitālijs Gončarenko, kurš strādājis kopā ar Ivanovu būvniecības uzņēmumā Būvkom.

Valsts ieņēmumu dienests pagājušajā gadā šo uzņēmumu slēdza. Atnāca arī Arvīds Vilcāns, Igora Ivanova šoferis. Lietas pašos pirmsākumos viņš bija vienā aizdomās turamo listē kopā ar Ivanovu, jo bija tas, kas atveda Ellu Ivanovu uz vietu, kur viņu sagaidīja slepkavas lode. Tiesa Ivanovu paturēja aiz restēm, neraugoties uz to, ka par advokāti viņš bija izvēlējies Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča sievu Zentu.

Lasi vēl