“Saskaņa” saņēmusi ziedojumu no kāda Krievijas pilsoņa, atklāj Urmass Kanāls

8 komentāri
“Saskaņa” saņēmusi ziedojumu no kāda Krievijas pilsoņa, atklāj Urmass Kanāls

Skaties.lv līdzstrādnieks Urmass Kanāls atklājis, ka partijai “Saskaņa” ziedojis kāds Krievijas pilsonis, kas ar likumu ir aizliegts. 499 eiro šā gada 4. janvārī.

“Saskaņai” ir ziedojis Andrejs Terentjevs. Kā liecina Uzņēmumu reģistra dati, Terentjevs agrāk ir bijis Latvijas pilsonis, bet pirms kāda laika pieņēmis Krievijas pilsonību. “Saskaņai” 2500 ir ziedojis arī kāds uzņēmējs Aleskandrs Popovs, kura firma “Latenergoprojekts” ir maksātnespējīga, palikusi citam uzņēmumam parādā vairāk kā 8000 eiro.

Daudz partijai saziedojuši arī tās biedri, tostarp Saeimas deputāti Ivans Ribakovs, Jānis Tutins un citi. Daudz ziedojumu saņēmusi “Saskaņas” māsas partija “Gods kalpot Rīgai”. Aizkraukles bankas īpašnieks Oļegs Fiļs 10 000, Rīgas brīvostas uzņēmuma “Naftimpeks” pārvaldnieks Raimonds Kisiels 10 000, Rīgas brīvostas jurists Modris Supe 5000, “Mego Grupas” īpašnieks Mihails Uļmans 18 000, kā arī ātrās palīdzības uzņēmēja Adigjozala Mamedova dēls Eldanizs 5000.

Saeimas deputāte Jūlija Stepaņeko biedra naudā “Gods kalpot Rīgai” samaksājusi 1640 eiro. Šos izdevumus viņai pilnībā nosedz 2016. gadā Saeimas piešķirtā kompensācija par transporta izdevumiem 1039 eiro un piemaksa par “Saskaņas” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieces darbu veikšanu, par ko viņa pērn saņēmusi vairāk nekā 700 eiro. Šāds amats ar piemaksu Jūlijai Stepaņenko saglabāts, lai gan viņai jau sen kā ar “Saskaņu” nav nekāda sakara un no šā gada pavasara viņu uz “Saskaņas” frakcijas Saeimas sēdēm vispār neielaiž.

Urmass Kanāls arī vērš uzmanību uz pēdējā laika “Saskaņas” un Amerika partijas reklāmas kampaņu. Tajā Andris Ameriks kritizēja Saeimas deputātus par valsts līdzekļu izmantošanu transporta kompensāciju izmaksāšanā sev. Šādas kompensācijas saņēmusi gan “GKR” deputāte Stepaņenko, gan virkne “Saskaņas” deputātu.

Video

8 komentāri