Rimi un Maxima plauktos gandrīz tikai Balticovo olas, atklāj Urmass Kanāls

2 komentāri
Rimi un Maxima plauktos gandrīz tikai Balticovo olas, atklāj Urmass Kanāls

Pirms divām nedēļām raidījums Nekā personīga stāstīja par to, cik necilvēcīgos apstākļos Iecavas rūpnīcā Balticovo tur vistas. Ne viņām vieta, ko kašāties, nav, kur pavēcināt spārniņus, nav arī vietas ligzdai. Tūkstošiem sabāztas šauros būros, nabadzītes knābā viena otrai sānus.

Izrādījās, ka Pārtikas un veterinārais dienests bez maz vai ik gadu rūpnīcu par labturības pārkāpumiem soda. Balticovo tik nomaksā sodu vienu līdz 2000 eiro un mierīgi strādā tālāk.

Uzņēmuma peļņa 2015. gadā – 5 miljoni eiro. Balticovo ir lielākais olu ražotājs Baltijas valstīs. Dabas draugu atklājumi vistu fermās izsauca lielu traci. Lietuvā un Igaunijā ir sākusies diskusija, vai pēc šā gadījuma no lielveikaliem Balticovo olas nevajadzētu vispār izņemt. Latvijā šādas diskusijas nav.

Skaties.lv darbinieks Urmass Kanāls ir noskaidrojis, kāpēc tā nav. Tāpēc, ka, ja no Rimi un Maxima izņemtu visas Balticovo olas, nebūtu vairāk citu olu, ko pārdot. Ar slēpto kameru Urmass nofilmējis olu plauktus Maxima un Rimi veikalos. Rezultāts ir tāds, ka olu plauktos ir atrodamas vai nu Balticovo, vai arī pašu veikalu marķētās olas.

Maximai ir Favorit un Optima līnija olas, bet Rimi ir Rimi olas. Sazinoties ar atbildīgajiem veikalu darbiniekiem, izrādās, ka gan Rimi, gan Favorit līnijas olas ir ražotas turpat, kur citas olas plauktā – rūpnīcā Balticovo. Tikai dažas olu kastes ir nākušas no Polijas.

Poļu olām Maximā ir speciāla Optima līnija. Arī daļa Rimi olu esot no Polijas. Līdz ar to, kas sanāk? Sanāk, ka lielākajās veikalu ķēdēs Balticovo olām ir monopoltiesības, secina Urmass Kanāls. Un cilvēks, kas kaut kādu apsvērumu dēļ gribētu nopirkt citas olas, to nemaz nemaz nevar izdarīt.

Olu giganta kontrolpaketes īpašniece Tatjana Poplavska ir bagātākā Latvijas sieviete. Nav publiski pieejamas viņas fotogrāfijas. Taču viņa ir gana ietekmīga. Uzreiz pēc olu skandāla Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome nāca klajā ar pieņēmumu, ka vides draugu atklātais Balticovo rūpnīcā ir reiderisms pret Ziemeļeiropā lielāko olu ražotāju.

Prese savulaik rakstīja, ka KNAB bija izkratījis muitnieka Vladimira Vaškeviča darbavietu aizdomās par to, ka viņš kā valsts amatpersona darbojies Bablticovo interesēs. Vaškeviča sievai Inārai Vilkastei piederēja advokātu birojs kopā ar tādu Valeriju Kairovu, Balticovo padomes locekli.

Video

TOP komentāri

 • Vana Tallinn
  +1 +1 0

  Vana Tallinn

  Igaunis Urmass Kanāls tā arī neparādīja kādas olas ir lielveikalu plauktos Igaunijā.
 • silvija
  0 0 0

  silvija

  Tās pašas vien olas ir! Cenšos pirkt pa taisno no zemniekiem. Veikalos meklēju Iecavas olas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl