Komentāri

Pēc pašvaldību vēlēšanām varētu nolemt, ka jāievieš obligātie maksājumi par veselības apdrošināšanu, prognozē Skaties.lv līdzstrādnieks Urmass Kanāls.

Arī Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs uzskata, ka valdība būs spiesta atgriezties pie idejas par veselības apdrošināšanu.

Ilmārs Rimšēvičs

Ilmārs Rimšēvičs
Latvijas Bankas prezidents

Es pamanu to, ka faktiski nodokļu reformas un nodokļu pamatnostādņu apspriešana netieši tomēr norāda uz to, ka pie šī jautājuma noteikti nāksies atgriezties.

Spert šo nepopulāro soli valdību piespiedusi pašu iesāktā nodokļu reforma, kas sadūrusies ar lielo pilsētu pretestību. Pilsētas nav ar mieru samazināt savus ienākumus, kas kritīsies reformas rezultātā un izspiedušas no valsts speciālu dotāciju. Tas savukārt, mazinās iespējas plašāk finansēt veselības vajadzības. Līdz ar to nepieciešami papildus ieņēmumi, kādus iespējams iegūt vienīgi no papildus iedzīvotāju maksājumiem. To atzīst arī premjeministrs Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), vienīgi nevēlas paši to rosināt, bet grib, lai to dara “Vienotība”, kas tik daudz runā par veselības budžetu.

Māris Kučinskis

Māris Kučinskis
Premjerministrs

Vienotībai šis jautājums arī ir ļoti, ļoti svarīgs, tādēļ veselība nešauboties no viņu puses tika pieteikta. Nu tad kopīgi arī skatīsimies, kā viņu risināt. Es neesmu dzirdējis arī konkrētus piedāvājumus, es vienkārši apzinoties, ka bez koalīcijas nu būs grūti, faktiski neiespējami pieņemt, meklēju arī šobrīd iespējas sēsties pie galda un vienoties.

“Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns apliecināja, ka partija rosinās šo šo ideju koalīcijas sarunās.

Lasi vēl