19 komentāri

Urmass Kanāls devies uz Lielbritāniju, lai noskaidrotu, kā klājas svešumā esošajiem latviešiem. Uz Anglijas pilsētu Mensfīldu pārcēlušies vairāk nekā 1000 latviešu, daudzi no Jēkabpils. Darbs tur ir visiem, un atpakaļ braukt neviens neplāno. 

Latvieši atceras, ka pirmajiem iebraucējiem angļi uzbrukuši ar nūjām, maskās tērpti vīrieši situši stiklus un klieguši – vācaties prom, beidziet atņemt mums darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd situācija ir mainījusies, latvieši ir iekarojuši savu vietu darba tirgū, atsevišķos amatos pat saņem vairāk par angļiem. Ja pietiekamā līmenī prot angļu valodu, tad var pretendēt uz algu – 20 eiro stundā. Labi speciālisti pelna vairāk par 4000 mārciņām mēnesī.

Foto

Tomēr jārēķinās, ka Lielbritānijā nauda ”iztek kā caur sietu”. Degviela maksā 1,40 eiro litrā, arī pārtikas produkti ir dārgāki nekā Latvijā.

Urmass Kanāls noskaidroja, ka Anglijas latvieši ar cerībām skatījušies Laimdotas Straujumas Jaungada uzrunu. Cerēja, ka kāds vārds tiks veltīts arī aizbraukušajiem tautiešiem, bet nekā. Premjerministre tikai cildināja dzimtenē palikušos.

Video

TOP komentāri

 • Nu re
  +4 +4 0

  Nu re

  Ko gan tantuks teiks, ka pati darījusi visu iespējamo, lai latvieši muktu prom.
 • ruksis
 • Labvēlis
  +2 +2 0

  Labvēlis

  Ansi, Ļoti sekli. Laikam jau tikai atbraucot uz dažām dienām nekad nesaprast un nesajust , kā ir dzīvot Anglijā un ko viņa spēj piedāvāt nākotnē!? Šogad mēs sliktie uz LV aizsūtijām 760 miljonus. kas ir tikai naudas pārvedumi, neskaitot preces mājsaimniecībai un apģērbu mīļajiem. Nogriez 1 miljardu gadā no ienākumiem cilvēkiem LV un paskaties īsto stāvokli?!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl