Komentāri

Nedaudz par bankām… Latvija ir vieta, kur bankas apgroza 1% no visiem ASV dolāriem pasaulē. Lielākā daļa banku strādā ar nerezidentiem jeb, kā saka Urmass Kanāls, cilvēkiem, kas savus ietaupījumus cenšas noslēpt no savu valstu nodokļu inspektoriem, policijas izmeklētājiem, parādu piedzinējiem. Maz ir cilvēku, kuriem būtu legāla jēga braukt uz Latviju un te bēdzināt naudu, saka Urmass Kanāls.

“Latvijas banku sektoru jau gadiem ilgi balsta ieroču tirgotāji, kontrabandisti, kukuļņēmēji vienkārši zagļi un blēži. Bet tas viss neiet kopā ar to, ka Latvija ir ES valsts un cenšas iestāties OECD,” saka Urmass Kanāls.

Jau kādu gadu amerikāņu amatpersonas iesaka te sijāt banku klientus, ja gribam turpināt apgrozīt Latvijā ASV dolārus. Viena no prasībām ir ļaut arī amerikāņiem auditēt Latvija bankas, un jau no pērnā gada vasaras tā arī notiek. Nu tikai divas bankas Latvijā palikušas pozā – “pie mums nekādi amerikāņu auditori nenāks”. Tās ir Trasta un Rietumu banka, ziņo Urmass Kanāls. Savukārt, piemēram, ABLV banka piekritusi šim noteikumam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz ar to Urmass Kanāls ir ieinteresējies – kurā Latvijas bankā Krievijas ģenerālprokurora dēls Artjoms Čaika glabāja naudu? Par Čaikas kungu jau vēstījuši Krievijas pētnieciskie žurnālisti, un viņi noskaidrojuši, ka Čaikas nauda “lidojusi” uz Šveici caur kādu banku Latvijā. Kura tā varētu vai nevarētu būt? Skaties video!

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl