Krievijas premjera Medvedeva vietnieks Rīgā slepeni tiekas ar ZZS ministriem

8 komentāri
Krievijas premjera Medvedeva vietnieks Rīgā slepeni tiekas ar ZZS ministriem

Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieks Arkādijs Dvorkovičs pagājušajā nedēļā zivju pārstrādes rūpnīcā Karavella tikās ar trim ZZS politiķiem – finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu, satiksmes ministru Uldi Auguli un zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Neviena no iesaistītajām personām par tikšanos neziņoja, bet par to izdevās uzzināt Skaties.lv štata spiegam Urmasam Kanālam. Šo tikšanos sarunā ar portālu Skaties.lv apstiprināja D. Reizniece-Ozola. Viņa atbildību par slepeno sarunu organizēšanu novēla uz zemkopības ministru Jāni Dūklavu. Savukārt ministrs skaidroja, ka organizators esot bijis Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs.

Finanšu ministre pastāstīja, ka runāts par to, kā varētu atcelt sankcijas zivju pārstrādātājiem. Ministre interesējusies, vai Krievija turpinās “pumpēt” gāzi Inčukalna gāzes krātuvē. Dvorkovičs atbildēja, ka tas neesot valdības, bet gan enerģētikas uzņēmuma jautājums.

Jautāts, vai sarunā ar Krievijas vicepremjeru piedalījies arī Ventspils mērs Aivars Lembergs, Dūklavs atbildēja noliedzoši.

Pretēji diplomātiskajai praksei sarunā netika iesaistīta Ārlietu ministrija. Uz jautājumu, kādēļ tā, Dūklavs atbildēja, ka nav redzējis tādu vajadzību, jo ”tas ārlietu ministrs tak ir atvaļinājumā”.

Video