Komentāri

Vācu investors Ralfs Dīters Montāgs Girmess vēl joprojām nav samaksājis naudu par airBaltic akcijām, un “Latvijas valsts ar viņu auklēsies tā kā ar mazu bērnu,” ziņo uzticamais igauņu spiegs Urmass Kanāls.

Investoram dots laiks iemaksāt naudu līdz 31. martam, kad no viņa konta būtu jāienāk 52 miljoniem eiro. Kad tas notiks, Valsts kase iemaksās arī savu daļu airBaltic finansējuma papildināšanā.

“Tomēr šķiet, ka Girmesa solītā nauda ienāks, taču – ne no paša Girmesa, bet no kāda solīda aviācijas fonda Dānijā – Nordic Aviation Capital,” zina stāstīt Urmass.

Šim fondam, vērtējot pēc apjoma, ir devītā vieta pasaulē, un vēl – aptuveni 250 lidmašīnas. Šai kompānijai esot pieredze arī sadarbībā ar airBaltic. 2010. gadā “Latvijas aviācijas pionieris” Bertolds Fliks ar šo fondu noslēdza līgumu par četru Bombardier lidmašīnu līzingu. 2013. gadā sadarbību turpināja arī Martins Gauss. Turklāt iespējams, ka šī sadarbība turpināsies arī turpmāk, jo dāņi varētu kļūt par starpnieku Bombardier lidmašīnu plānotajā piegādē airBaltic, gan arī, iespējams, par airBaltic akciju īpašniekiem. Savukārt Girmess šajā plānā tālāk vairs nefigurē.

Video!

Lasi vēl