Anrijs Lembergs ofšorus ”ņem uz sevi”

2 komentāri

Ar jaunumiem ir nācis klajā Aivara Lemberga lietā apsūdzētais, viņa dēls Anrijs, uzzinājis Skaties.lv igauņu līdzstrādnieks Urmass Kanāls.

Viņš tiesā ir nolasījis liecību, kurā atzīst to, ka ir  Šveices ofšorkompāniju ”Keywood International Ltd.” un ”Barnaby International N.V. ”patiesā labuma guvējs.

Šī atzīšanās ir ļoti būtiska vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, līdz šim Lembergu ģimene savas īpašumtiesības ofšoros ir slēpusi.

Ofšoram “Keywood” pieder brīvostā strādājošais koku pārkraušanas SIA “Ventplac”, būvuzņēmums ”AS Venceb” un betona ražotājs ”Ventbetons”.

Līdz ar šo atzīšanos sanāk, ka Anrijam piederošu uzņēmumu labklājība bija atkarīga no tēva lēmumiem Ventspils domē un brīvostā.

Lembergs juniors atzīstas, ka ir patiesā labuma guvējs arī Holandes uzņēmumā “Netherfin Financial Services”.

No apsūdzības izriet, ka Lembergi kapitāla palielināšanas un vēlāk samazināšanas ceļā no Holandes uzņēmuma ir ieguvuši vairāk nekā 3 miljonus dolāru un par šo naudu Ventspilī uzcēluši tirdzniecības centru ”Tobago”. Par šo epizodi pret Lembergiem ir apsūdzība par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Savās jaunajās liecībās Lembergs juniors atzīst, ka finansējis tirdzniecības centra celšanu. Kopā ar tēvu Aivaru arī izraudzījis uzņēmuma vadītāju, kas konkrēto projektu realizējis.

Anrijs Lembergs savu atzīšanos noformulē aptuveni tā: 1997. gadā nomira mans krusttēvs Vitālijs Lejiņš un atstāja man bagātību, kur bija arī ofšors. Taču krāmēties ar visām bagātībām man nebija laika, ne vēlēšanās, jo bija jāmācās Londonā un pēc tam jāstrādā par auditoru. Tādēļ es parakstījos par to, ka esmu ofšora patiesā labuma guvējs un visu bagātības apsaimniekošanu atstāju advokātam Rūdolfam Meroni. Ko viņš tur ar ofšoru sadarījis, nevaru atbildēt.

Jau pieminētais Anrija Lemberga holandiešu uzņēmums ”Netherfim” bija iesaistīts vēl vienā apsūdzības epizodē. 1999.gadā tas noguldīja Ventspils Apvienotajā  Baltijas bankā 3 miljonus dolāru, kas šo naudu savukārt aizdeva tēva Aivara vadītajai Ventspils brīvostai. Tā savukārt lēma, ka procentos par šo aizdevumu pārskaitāms 1 miljonu eiro.

Anrijs Lembergs tiesai stāsta, ka naudu tiešām aizdevis, procenti bijuši interesanti, bet to naudu neesot redzējis.

Anrijs Lembergs liecina, ka viņam ir daļas arī uzņēmumā ”Latvijas Naftas tranzīts”, ”Ventspils nafta” un ”Ventbunkers”.

No liecības noprotams, – visu visu šo bagātību viņam sagādājis nelaiķa tēvocis Vitālijs Lejiņš. Taču nekļūst skaidrs, no kurienes vienkāršajam Ventspils iedzīvotājam Lejiņam ofšori ar miljonu vērtām akcijām ostas un pilsētas lieluzņēmumos.

Atbildi sniedz apsūdzība Lembergam. Lietas materiāli liecina, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs Lejiņu pasaucis, kad vajag kaut ko noformēt uz viņa vārda un par kaut ko parakstīties. Patiesais labuma guvējs arī ir pats mērs Aivars.

Par to tiesā liecinājis uzņēmējs Vladimirs Krastiņš:

”Aivars Lembergs teica, ka ārvalstu kompānijai ”Keywood” International Ltd. vajag atdot daļu manu kā SIA ”Lat Transnafta” dalībnieka akciju. Man citu iespēju kā piekrist viņa ultimātam nebija; ‘ja es atteiktu viņam, tad būtu apdraudēta arī mana dzīvība, tā es to sapratu un saprotu tagad.”

TOP komentāri

  • kpv
    +2 +2 0

    kpv

    Šis jau bija publiski zināms iepriekš. Aizstāvība varbūt mēģinās spiest uz 1) dēla nesaistītību ar tēvu, bet par laimi Latvijā jau tolaik bija ģimenes definīcija 2) trasta pārvaldnieka lēmumu neatkarību no labuma guvēja 3) Vitālija Lejiņa mantojuma patiesumu, kur būtisks valsts apsūdzības pierādījums par pretējo ir Vladimira Krastiņa liecība. Kaut tikai visi turpinātu dzīvot Latvijā un nepārceltos uz “Bahamu salām”.
  • Ilva

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl