Ugunsgrēks Merķeļa ielas nelegālajā hostelī: atpazītas visas bojāgājušās personas

0 Komentāru
Ugunsgrēks Merķeļa ielas nelegālajā hostelī: atpazītas visas bojāgājušās personas
REUTERS/SCANPIX

Atpazītas visas personas, kas aprīlī gāja bojā traģiskajā ugunsgrēkā nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, informēja Valsts policijā.

Policija jau 10. jūnijā paziņoja, ka atpazītas septiņas no deviņām personām, kuras gāja bojā ugunsgrēkā. Visas septiņas atpazītās personas bija Latvijas pilsoņi. Tagad policijā atklāja, ka atpazīti arī pārējie divi bojāgājušie, un tie arī ir Latvijas pilsoņi.

Lasi vēl – ”Viss tumšs, tikai uguns un dūmu ļoti daudz.” Cietusī stāsta par traģisko ugunsgrēku Merķeļa ielā

Jau ziņots, ka policija saistībā ar ugunsgrēku kopumā bija aizturējusi sešas personas un visām personām ir noteikts procesuālais statuss ar tiesībām uz aizstāvību. Vairākām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, tostarp uzņēmējam Ernestam Riekstam.

Kriminālprocess kvalificēts par ugunsdrošības noteikumu tīšu pārkāpšanu un uzņēmējdarbību bez reģistrēšanas vai bez speciālas atļaujas.

Rieksts pirms aizturēšanas atradās meklēšanā. Iepriekš internetā izplatītajā audiovēstījumā Rieksts apgalvoja, ka viņa meklēšana ir “politiķu PR spodrināšana”. Rieksts savā vēstījumā arī apgalvoja, ka Merķeļa ielā degušās telpas nebija hostelis, bet gan īres dzīvoklis. Tāpat viņš apgalvoja, ka dzīvoklī ugunsdrošība bijusi “augstā līmenī” un “visur bija dūmu detektori”.

Rieksts apgalvoja, ka Merķeļa ielas telpās neesot bijis pusotru gadu un “tur pavisam citi cilvēki darbojās un vadīja to visu”.

Rieksts savā vēstījumā arī bija izklāstījis savas iespējamās versijas par ugunsgrēku, proti, pieļaujot, ka notikusi tīša dedzināšana.

LETA jau ziņoja, ka 28. aprīlī ugunsgrēkā kādā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā deviņi cilvēki un vēl vairāki cieta.
0 Komentāru