Ugunsgrēks Merķeļa ielas hostelī: lietā iesaistītais uzņēmējs Rieksts sazinājies ar policiju

0 Komentāru
Ugunsgrēks Merķeļa ielas hostelī: lietā iesaistītais uzņēmējs Rieksts sazinājies ar policiju
KASPARS KRAFTS, F64

Saistībā ar traģisko ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, meklēšanā izsludinātais uzņēmējs Ernests Rieksts ir sazinājies ar Valsts policiju (VP), taču policijā nekomentē, vai viņš sadarbojas ar izmeklētājiem.

VP Sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai LETA apliecināja, ka Rieksts patlaban komunicē ar policiju, taču patlaban netiek komentēts, vai uzņēmēju ir izdevies nopratināt klātienē. Tāpat policijā nekomentēja, vai Rieksts atrodas ārzemēs vai Latvijā.

Jau ziņots, ka policija Riekstam piemērojusi personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statusu lietā par traģisko ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā. Pagājušajā nedēļā policija paziņoja, ka policijai ir zināma valsts, kurā Rieksts uzturas.

Nesen internetā izplatītajā audiovēstījumā Rieksts apgalvoja, ka viņa meklēšana ir “politiķu PR spodrināšana”. Rieksts savā vēstījumā arī apgalvoja, ka Merķeļa ielā degušās telpas nebija hostelis, bet gan īres dzīvoklis. Tāpat viņš apgalvoja, ka dzīvoklī ugunsdrošība bijusi “augstā līmenī” un “visur bija dūmu detektori”.

Rieksts apgalvoja, ka Merķeļa ielas telpās neesot bijis pusotru gadu un “tur pavisam citi cilvēki darbojās un vadīja to visu”.

Rieksts savā vēstījumā arī izklāstījis savas iespējamās versijas par ugunsgrēku, proti, pieļaujot, ka notikusi tīša dedzināšana.

28. aprīlī ugunsgrēkā kādā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā deviņi cilvēki un vēl vairāki cieta. Valsts policija saistībā ar traģisko ugunsgrēku sāka kriminālprocesu un uz laiku aizturēja vairākus cilvēkus, kā arī izsludināja meklēšanā Riekstu.

0 Komentāru