Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā ziemā dubultojies darba apjoms: cilvēki lauž kaulus krītot uz ielām, gan sportojot

0 Komentāru

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā šoziem uz pusi vairāk darba, nekā ierasts. Cilvēki vairāk lauž kaulus gan krītot uz ielām, gan baudot ziemas sporta veidus. Turklāt situāciju sarežģī fakts, ka starp pacientiem daudzi ar Covid-19 infekciju. Slimo arī mediķi.

Slimnīcā skaidro, ka darbu apgrūtina divi faktori: iestājusies ziema, kāda nav bijusi vairākus gadus, un cilvēki kļūst neuzmanīgi. Otrs faktors: Covid-19 uzplaiksnījums, diemžēl, saslimušo vidū arī mediķi.

“Šeit, lūk, ir lūzuma līnija. Vienā projekcijā. Un šeit var redzēt to pašu lūzumu otrā projekcijā,” rāda Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš.

Šādus un līdzīgus rentgena uzņēmumus Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārstiem nākas redzēt arvien biežāk. Ziema, kādu Latvijā neesam  pieredzējuši gadiem, pārsteigusi iedzīvotājus nesagatavotus. Uz ielām krītot, un aktīvi baudot ziemas priekus, savainojas gan veci, gan jauni, un ārstiem darba ļoti daudz.

“Vairāk kā uz pusi pieaudzis pacientu skaits, kas ir stacionēti slimnīcā ar traumām, kas ir jāārstē ķirurģiski,” norāda galvenais ārsts.

Ja trauma nav pārāk nopietna, un pēc ārsta apskates konstatēts, ka var ārstēties mājās,  Covid-19 tests atbraukušajiem nav jāveic, bet, ja tomēr jāpaliek slimnīcā, bez testēšanās neiztikt. Un daļa pacientu tikai tad uzzina, ka ir saslimuši ar koronavīrusu.

“Nevar noliegt, ka  vērā ņemama daļa slimnīcas personāla ir vai nu karantīnā dēļ kontakta ar Covid-19 pacientu, vai slimo, diemžēl. Tāpat arī ir pacienti, kas nonākot slimnīcā jau ir inficēti, vai kļūst Covid-19 pozitīvi dienu, divas, pēc nonākšanas slimnīcā. Stacionējot redzam, ka analīze ir negatīva, bet pēc tam pozitīva, tā kā inficēšanās ir notikusi īsi pirms nonākšanas stacionārā,” norāda Zariņš.

Ja ziemas prieku baudītāji uz kalniem lielākoties rēķinās, ka jāievēro drošības normas, jānēsā ķivere, jāuzmanās, tad slidenās ielas daudzus pārsteidz nesagatavotus. Janvāri Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņēma 171 izsaukums par traumām, kuras cilvēki guva, krītot uz slidenajām ielām.

“Visvairāk ir dienās, kad strauji mainās gaisa temperatūra. Piemēram, kādā dienā, kad atkusa, un straujāk piesala, bija 26 izsaukumi. Februārī 11 dienu laikā esam devušies uz 44 izsaukumiem. Tie ir viens līdz septiņi izsaukumi dienā. Potīšu lūzumi, skar arī jaunus cilvēkus. Īpaši sievietes, kas lieto apavus ar augstiem papēžiem. To vajadzētu pārdomāt. Lai arī skaisti izskatās, stabilāku apavu kāja, kas nav tik bīstams,” vērš uzmanību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Cik daudz pacientu ar lūzumiem ārstējas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, publiski netiek atklāts – tā esot sensitīva informācija.

0 Komentāru