Tradicionālais LNSO Vecgada koncerts par nelielu biļetes maksu būs skatāms tiešsaistē

Pievienot komentāru

Priekpilns brīdis visiem klasiskās mūzikas baudītājiem un, bez šaubām, pašiem mūziķiem. Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) pa ilgiem laikiem atkal sanācis kopā uz skatuves, lai izmēģinātu priekšnesumu tradicionālajam Vecgada koncertam. Šoreiz gan jāiztiek bez klātienes klausītājiem. Koncertu ierakstīs, un no ceturtdienas, 31. decembra, tas par nelielu biļetes maksu būs pieejams Nacionālā orķestra mājaslapā – digitālajā koncertzālē. Mūziķi atzīst, ka spēlēt tukšai zālei, protams, nav tas pats, bet visiem nākas pielāgoties.

Lielajā ģildē trešdien uz skatuves pa ilgiem laikiem atkal bija manāma rosība. Gandrīz kā noilgojušies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi gatavojas notikumam, kas ik gadu ir svētki, proti, tradicionālais Vecgada koncerts. Taču šajos apstākļos svētki ir jau drīkstēt sanākt kopā un mēģināt.

Orķestrim pievienosies soliste Beāte Zviedre un izcilais pianists Vestards Šimkus. Viņam koncertu nav bijis divus mēnešus – tik garu pauzi savā karjerā pianists neatceras un neslēpj, ka ir noilgojies pēc klausītājiem. “Svētku programma spoža. No manas puses satiksies Lists un Bēthovens, divi jubilāri. Šajā gadā, kad civilizācija drupināta, šķiet ļoti atbilstoši,” viņš saka.

Kādā veidā šim koncertam notikt – plāni un domas mainījušas līdz ar katru jauno ierobežojumu. Kad kļuva skaidrs, ka klausītājus zālē aicināt tomēr nedrīkstēs, rasta iespēja koncertu ierakstīt un pārraidīt LNSO mājaslapā. Šādu Digitālo koncertzāli varēs apmeklēt no rītdienas līdz pat svētdienai un klausīties kaut vairākkārt, vien jāiegādājas kods 10 eiro vērtībā.

“Protams, no vienas puses, dīvaini spēlēt tukšai zālei, bet, no otras puses, jūtu, ka tā ir privilēģija atrasties kopā. Tas ir tas, ko protam vislabāk. Visi testēti, visi negatīvi, līdz ar to risks līdz minimumam. Gaidām to maģisko brīdi, kad mūzikas brīnums dzims,” pauž Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents Andris Poga.

Kā jau Vecgadam pienākas, koncerts būs “izpušķots” ar šova elementiem. Tie šoreiz atstāti režisora Dāvja Sīmaņa pārziņā – mūzikai pieskaņots gaismu šovs. Savukārt starp skaņdarbiem, kad parasti atskanētu aplausi, nācās rast citu pāreju no skaņdarba uz skaņdarbu. Tā nu šajos starplaikos skatītājus uzrunāt piekritis aktieris Vilis Daudziņš.

Programma solīta krāšņa, lai, par spīti apstākļiem, uzburtu svētkus arī attālināti – baudot mūziku ģimenes lokā.

“Gan sev, gan visiem novēlu Jaunajā gadā saglabāt veselo saprātu un skaidru skatu uz dzīvi,” gadumiju sagaidot novēl Viesturs Šimkus.