Tēlnieks Edvīns Krūmiņš darina piemiņas skulptūras četrkājainajiem draugiem

0 Komentāru

Veidojot skulptūras dzīvnieku kapsētai, atbildība ir tieši tāda pati kā pret cilvēkiem, tā savā pieredzē dalās tēlnieks Edvīns Krūmiņš.

Dzīvnieku veidošana ir darbietilpīga, jo katrs saimnieks skulptūrā vēlas atpazīt savu draugu.

Tēlnieks šobrīd strādā pie suņa skulptūras, kura ir veidota no Cēsu pusē iegūtiem zilajiem māliem, kas ir pateicīgi tieši veidošanai: ”Sarkanie ir liesāki, šie ir taukaināki vairāk, no šiem skaisti veidojas!”

Tēlnieka pirmā veidotā suņa piemiņas skulptūra bija toreiz tikko izveidotās dzīvnieku kapsētas ”Citi medību lauki” pirmā suņa skulptūra. Tas bija kapsētas dibinātāja Uģa Rūķīša Ņūfaundlendas šķirnes drauga atveidojums. ”Viņš teica, tad, kad tas suns aizgāja, tad viņš nebija tā raudājis pat tad, kad vecāki aizgāja,” stāsta Krūmiņš.

Redzot, kā tēlnieka darinātās četrkājaino draugu skulptūras izskatās, pēc tam tās var visai viegli atpazīt. Pārsvarā tēlnieks ”Citiem medību laukiem” ir veidojis suņu skulptūras, bet starp viņa darbiem ir atrodama arī kāda kaķu skulptūra.

Tēlnieks skaidro, ka pasūtītāji, pilnīgi pamatoti, parasti vēlas, lai skulptūra atveido viņu aizgājušo mīluli. Piemēram, kādam pūdelim nācās veidot garākas austiņas, nekā tās bija sākotnēji izveidotas.

Kopumā kapsētā aptuveni 10 tēlnieka darināto dzīvnieku skulptūru. Taču visa dzīvnieku kapsēta ir neparasta vieta, kur labi var sajust, cik cilvēkiem mēdz būt svarīgi viņu četrkājainie un ne tikai četrkājainie draugi.

0 Komentāru