Stājas spēkā jauni atvieglojumi vakcinētajiem, Covid-19 pārslimojušajiem un pret to testētajiem

8 komentāri

No šodienas, 15. jūnija, pret Covid-19 vakcinētie, slimību izslimojušie un negatīvus testus saņēmušie varēs plašāk apmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, lai apmeklētu pasākumus kopā ar vecākiem, tests nebūs jāveic, paredz valdības lemtais.

PUBLISKI PASĀKUMI

Uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu, publiskus pasākumus var apmeklēt cilvēki, kuri ir vakcinējušies vai pēdējā pusgada laikā pārslimojuši Covid-19. Daļu kultūras norišu var apmeklēt arī tie, kuriem pēdējo 48 stundu laikā veikts negatīvs Covid-19 tests. Bērniem līdz 12 gadu vecumam tests nav jāveic. Izmaiņas ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Lasi vēl – Digitālais Covid-19 sertifikāts: kas būs jādara viedtālruņu īpašniekiem un ko darīt tiem, kam tāda nav?

Līdz 1. augustam Covid-19 testu apmaksās no valsts budžeta līdzekļiem. Bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem, Covid-19 testu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksās līdz 1. septembrim.

Ja ir izpildīts kāds no kritērijiem, tad no šodienas, 15. jūnija, maltīti var baudīt arī restorānu un kafejnīcu iekštelpās. Tikmēr āra terases pieejamas visiem.

No šodienas visi amatierkolektīvi, kuri to vēlas, var atsākt koncertdarbību.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna atgādināja, ka amatierkolektīvi mēģinājumus ir atsākuši jau kopš 7. aprīļa un dalībniekiem ir iespēja darboties divos veidos, proti, gan vakcinēti, gan nevakcinēti 20 cilvēki var mēģināt ārā, ievērojot divu metru distancēšanos, kā arī citas epidemioloģiskās drošības prasības. Savukārt telpās mēģinājumā var piedalīties tikai tās viena kolektīva personas, kuras ir vakcinētas vai kuras ir izslimojušas Covid-19. Turklāt viņiem nav noteiktas citas drošības prasības.

No šodienas arī amatierkolektīvi varēs piedalīties dažādos pasākumos. Ja viss kolektīvs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu, ka tā dalībnieki ir vakcinēti vai izslimojuši Covid-19, tad viņi var piedalīties pasākumos bez epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanas, taču, ja kolektīvā ir cilvēki, kuriem ir negatīvs Covid-19 tests, viņiem pēc priekšnesuma ir jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, stāstīja Pavulēna.

Viņa atgādināja, ka kultūras centri var rīkot pasākumus telpās līdz 300 apmeklētājiem, brīvā dabā – līdz 500 apmeklētājiem. Ja pasākums, kurā piedalās arī cilvēki ar negatīviem Covid-19 testiem, notiek telpās, tas nedrīkst būt ilgāks par četrām stundām, jābūt 15 minūšu starpbrīdim ik pēc divām stundām telpu vēdināšanai. Tāpat visi ir jālieto sejas aizsargmaskas un jābūt personalizētām sēdvietām, ievērojot divu metru distanci, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus. Pasākumiem brīvā dabā nav noteikts laika ierobežojums.

Savukārt bērnu amatierkolektīvu dalībniekiem mēģinājumi joprojām drīkst notikt tikai brīvā dabā.

PRIVĀTI PASĀKUMI

Šobrīd privātos pasākumos jārēķinās, ka ar Covid-19 sertifikātu var pulcēties privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem bez mājsaimniecību skaita ierobežojuma gan ārā, gan iekšā.

Pasākumos, kur pulcējas vakcinētie vai pārslimojošie, var neievērot drošības pasākumus, piemēram, var nelietot sejas aizsargmasku un neievērot divu metru distanci. Tikmēr bez sertifikāta privātos pasākumos iekštelpās var tikties līdz desmit cilvēkiem no divām mājsaimniecībām. Ārā var pulcēties līdz 20 cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām.

Tāpat joprojām bēru un kristību ceremoniju norisē var piedalīties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – līdz desmit cilvēkiem iekštelpās un līdz 20 cilvēkiem brīvā dabā.

Lejupielādēt un pārbaudīt sava Covid-19 sertifikāta spēkā esamību var vietnē “covid19sertifikats.lv”. Pārbaudīt dokumentu var, izmantojot piedāvāto opciju “Verificēt”.

Tāpat no šodienas būs pieejama mobilā lietotne Covid-19 sertifikātu verifikācijai “Covid19Verify”.

8 komentāri