SPKC: Latvijā turpinās saslimstības ar Covid-19 pieaugums

0 Komentāru
SPKC: Latvijā turpinās saslimstības ar Covid-19 pieaugums
VALSTS KANCELEJA

Šobrīd Latvijā aizvien turpinās lēns saslimstības ar Covid-19 pieaugums, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Vadoties pēc Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, saslimstības ar Covid-19 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 453,3, kamēr pirms nedēļas tas bija 441,2. Tikmēr Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs turpina samazināties, sasniedzot 276,9, kamēr vēl nedēļu iepriekš tas bija 340,2.

Līdz ar to Latvija saslimstības ziņā pakāpusies līdz sestajai vietai visu ES un EEZ valstu vidū.

Kaimiņvalsts Igaunija ierindojas 10.vietā ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 000 iedzīvotāju 373,1, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 388,3 gadījumi. Tikmēr Lietuvā novērojama situācijas pasliktināšanās, sasniedzot otro vietu starp ES un EEZ valstīm, ar rādītāja pieaugumu no 576,4 līdz 599,5.

SPKC, sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Nacionālo mikrobioloģijas references laboratoriju, turpina uzmanīgi sekot SARS-CoV-2 vīrusa paveidu cirkulācijai Latvijā. Bez Lielbritānijas celma, kura īpatsvars Latvijā sasniedz jau 90%, citi epidemioloģiski bīstami koronavīrusa varianti līdz šim konstatēti tikai atsevišķos gadījumos, neietekmējot epidemioloģisko situāciju valstī, informē SPKC.

Pagājušajā nedēļā konstatēti 27 inficēšanās ar Covid-19 gadījumi, kas saistīti ar atgriešanos no ārvalstīm, un tas ir par vienu gadījumu vairāk nekā nedēļu iepriekš.

No marta sākuma visbiežāk ar Covid-19 saslimuši cilvēki, kuri atgriežas no Ēģiptes – 29 gadījumi, Vācijas – 22 gadījumi, Lietuvas – 21, Zviedrijas – 18, Krievijas – 13, Polijas – 11, Igaunijas – desmit, Nīderlandes – astoņi un Lielbritānijas – septiņi.

SPKC vērtējumā, situācija pasaulē joprojām saglabājas ļoti mainīga. Tiek atklāti arvien jauni Covid-19 paveidi, kas ir maz pētīti, tādēļ centrs aicina iedzīvotājus izvērtēt riskus un nedoties maznozīmīgos ceļojumos ārpus Latvijas.

0 Komentāru