Šonedēļ ģimenes ārsti vakcinācijai pret Covid-19 pamatā izmantojuši Moderna vakcīnas

2 komentāri
Šonedēļ ģimenes ārsti vakcinācijai pret Covid-19 pamatā izmantojuši Moderna vakcīnas
EPA/SCANPIX

Šajā nedēļā ģimenes ārsti vakcinācijai pret Covid-19 pamatā izmantoja Moderna vakcīnas, informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Kopumā šīs nedēļas piecās darba dienās vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši vismaz 36 648 iedzīvotāji, kas ir vēsturiski lielākais vakcinēto skaits nedēļā.

Lasi vēl: Rezervācijas tikt pie ”Pfizer”/”BioNTech” vakcīnas piektdien izķertas kā biļetes uz populāra dziedātāja koncertu

Šobrīd Latvijā izmantoto devu skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu sasniedz 13%. Vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 11% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Kopumā sadalei pa ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu praksēm šonedēļ tika sadalītas vairāk nekā 41 000 vakcīnu devas, no tām 58% bija “Moderna” vakcīnas, 35% – “Pfizer/BionTech”, bet atlikušās “AstraZeneca” vakcīnas otrajām devām.

Vakcinācijas nodrošināšanai 78% gadījumu “Moderna” vakcīnas izmantoja ģimenes ārsti, 22% gadījumu – ārstniecības iestādes.

Līdz šim vakcināciju ar “Pfizer/BionTech” veica tikai lielās slimnīcas, kas nodrošina vakcinācijas pakalpojumu, kā arī atsevišķas ārstniecības iestādes, bet jau tuvākajā laikā šo vakcīnu piegādi varēs nodrošināt arī plašākam vakcinācijas pakalpojumu veicēju klāstam.

LETA jau ziņoja, ka piektdien ar pirmo poti pret Covid-19 sapotēti 5790 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Ņemot vērā, ka datu ievadīšana sistēmā iespējama vairākas dienas, šis rezultāts vēl varētu mainīties.

Piektdien ar otro poti savakcinēti 1646, līdz ar to kopumā sapotēti 7436 cilvēki.

Šīs nedēļas piecās dienās vidēji diennaktī potēti 5236 cilvēki.

2 komentāri