Situācija Dundagas novadā: Saeimai var nākties lemt par domes atlaišanu

0 Komentāru

Kā neveiksmīgs kuriozs pēdējos mēnešus izvērties Dundagas novada domes darbs. Tur mērs un viņa vietnieks amatus atstājuši, un jaunu domes vadību neviens nevēlas veidot. Lai tiktu pie jaunas domes vadības, Pašvaldību ministrs Dundagai bija devis laiku līdz pirmdienai. Taču tas nav noticis, un, visticamāk, Saeimai būs jālemj par domes atlaišanu. Cik tas ir lietderīgi tik īsu brīdi pirms vēlēšanām?

Dundagas novada domes izpilddirektore Janita Vanda Valtere sarunā ar TV3 Ziņām stāsta, cik neparasta bijusi viņas darba diena. Viņa palikusi vienīgā paraksttiesīgā, kas novadu pārstāv bankās, Valsts kasē un tiesās un nodrošina, ka domes darbs – kaut šādā formā – vēl turpinās.

Lasi vēl: Dundagas novada deputāti neizmanto pēdējo iespēju ievēlēt domes vadību

Līdz pēdējai minūtei pirmdien sēdēts un gaidīts, vai kāds no deputātiem ienāks pa durvīm ar iesniegumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai izraudzītos jaunu vadību. Tam kā minimums vajadzīgas trīs stundas, un pulksten trīs bija pēdējais brīdis, kad vēl varēja pagūt visus sapulcēt. Taču iesnieguma tā arī nebija.

Līdz ar ko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) dotais termiņš ir iztecējis, un viņš šādā gadījumā solījis aicināt Saeimu Dundagas domi atlaist.

Par tālāko rīcību ministrs sola informēt tikai otrdien. Tikmēr izpilddirektore stāsta, kā pēdējos mēnešus bija iemanījusies domes darbu uzturēt. Tiesa, lēmumprojekti netika izdiskutēti komitejās, tā vietā ceļoja uzreiz uz ārkārtas sēdēm, kur arī tika apstiprināti.

Šādā situācijā novads nonāca, kad mērs Aldis Felts un viņa vietnieks Jānis Mauriņš amatus atstāja – tie, viņuprāt, esot vien birokrātisks slogs. Tam sekoja nesenā opozīcijas deputātu mandātu nolikšana.

“Jautājums, vai atbildība tikai priekšsēdētājam un vietniekam, vai visiem deputātiem? Tā nedrīkst strādāt. Jāstrādā priekš iedzīvotajam. Ne tikai viņi vainīgi. (TV3: Arī opozīcija?) Jā, arī viņi nevirzīja, nav ierosinājis domes sēdi, ko varēja arī pārējie visi. Šeit jāvēršas pie novada iedzīvotājiem – lai katrs izvērtē darba stilu un nevēlēšanos strādāt. Jebkādā risinājumā vajadzēja strādāt tālāk iedzīvotāju labā,” teic Dundagas novada domes izpilddirektore.

Atsevišķi līdzšinējo Dundagas deputātu vārdi – lai arī no opozīcijas – atkal atrodami partiju sarakstos uz gaidāmajām vēlēšanām. Viņus nu jāvērtē iedzīvotājiem.

Pēc reformas Dundagas novads pārstās pastāvēt – tas tiks pievienots Talsiem.

0 Komentāru