Sirsnīgs apsveikums: ar bērnu sacerētām pasakām godina Nacionālos bruņotos spēkus

0 Komentāru

Četras pasakas par karavīru. Šādu sveicienu savas vienības dzimšanas dienā sagatavojuši Militārās policijas karavīri kopā ar bērniem. Runa ir par oriģināldarbiem, jo pasakas bērni sacerēja īpaši šim notikumam.

Sešgadīgā Annija Oņegina diktē, un viņas tētis pieraksta turpat uz vietas sacerētu pasaku par karavīru, kurš dodas pasaulē. Jaunā autore stāsta, ka viņai nav mīļākās pasakas, jo visas ir īpašas. Iespējams, tāpēc sacerēt pasaku par karavīru nebija grūti.

Annijas pasakā karavīrs, staigājot pa pasauli, satiek meža zvērus un paviesojas arī pilī. Lai arī viņai pasaku sacerēt neesot bijis grūti, tomēr tēta palīdzība ir noderējusi.

“Viņš man nedaudz piepalīdzēja, jo es nevarēju visu izdomāt pati. Tāpēc viņš man piepalīdzēja,” stāsta Annija Oņegina.

Viņas sacerētā ”Pasaka par karavīru, kurš dodas pasaulē” ir arī ieskaņota, un to izdarījis vecākais militārais policists Mareks Lindenbergs, kuram tā bija pirmā šāda veida pieredze. Ņemot vērā pasakas neparasto stāstu, teksta ieskaņošana neesot bijusi vienkārša.

“Lasot sanāca atslēgt visu un lasīt tieši tā, kā tas ir domāts, lai varētu izteikt to, ko bērns ir domājis. Loģiski lasot, to bija visai grūti, tas bija grūtākais,” saka militārais policists.

Vēl trīs Mareka kolēģi ierunāja bērnu sacerētas pasakas, kuru galvenais varonis ir karavīrs. Jaunā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virskapelāne Estere Tumoviča skaidro, ka pasaku ieskaņošana ir militārās policijas sveiciens NBS dzimšanas dienā. Ideja sākusies ar viena karavīra balsi.

“Un es saklausīju viņa balsi, un domāju, ka tā ir tāda unikāla balss, to noteikti vajag ierakstīt. Patiesībā tā bija tā iedvesma. Tad nāca īstais brīdis ierakstīt karavīru ierunātas pasakas,” teic NBS virskapelāne.

Visas četras bērnu sacerētās un karavīru ierunātās pasakas var noklausīties ikviens Nacionālo bruņoto spēku “YouTube” kanālā.
0 Komentāru