Saeimā asas debatēs par Covid-19 krīzes pārvaldību, atbalsta pasākumiem un valdības noteiktajiem ierobežojumiem

1 komentārs

Asi strīdi ceturtdien Saeimā par jaunajiem tirdzniecības ierobežojumiem, kas Latvijā ir spēkā jau otro nedēļu. Opozīcijas pārstāvji izteica pārmetumus, ka iedzīvotājiem jāstāv ārā pie veikaliem rindās, savukārt koalīcijas pārstāvji uzsvēra, ka drīzumā gaidāms risinājums.

No 8. februāra Latvijā ir spēkā jauni tirdzniecības noteikumi, kas pavēra iedzīvotājiem iespējas iegādāties plašāku preču klāstu, taču vienlaikus noteica stingrākas drošības prasības.

Jaunā kārtībā ceturtdien tika plaši apspriesta Saeimā. Nemierā ar konkurences kropļošanu par sliktu mazajiem vai specializētajiem veikaliem, kā arī to, ka jaunie noteikumi pircējiem likuši stāvēt rindās aukstumā pie tirgotāja namdurvīm, parlamenta opozīcija rosināja uzdot valdībai pārskatīt ierobežojumus. Arī vairāki koalīcijas pārstāvji nebija mierā ar pašreizējo kārtību, taču uzsvēra, ka valdība jau pie tā strādā un tagad – ciešā sabiedrības uzmanībā.

“Tas viss ir iespējams, pateicoties atklātām valdības sēdēm, kur vienkārši varbūt bezkaunīgiem lobistiem tagad ir kauns – kauns! Vienkārši runāt to, ko viņi varbūt runāja iepriekš. Un tāpēc tagad ir mainījusies situācija,” sacīja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

“Šīs visas vienošanās, Feldmana kungs, un jūs to ļoti labi zināt, notiek ārpus atklāto sēžu šova. Un visas sarunāšanas tieši tāpat. Un tas, ko jūs sakāt, ka jūs cerat uz to, ka valdība šodien aizstāvēs mazos veikaliņus, ir vienkārši viena otra dupša sargāšana,” atbildēja pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko.

“Man ir prieks par opozīcijas darbu, bet tomēr es kā pozīcijas deputāts gribu teikt: ļausim strādāt šajā grūtajā situācijā valdībai un netraucēsim. Tāpat tas labais, kas no šāda te spiediena ir noticis – visi mēs esam, gan sabiedrība, gan valdība, ieraudzījuši šo te jūsu opozīcijas spiedienu,” norādīja deputāts Aigars Bikše (AP).

“Ja mēs runājam par luksofora principu, tad būsim atklāti, lielai daļai mazā, vidējā biznesa šobrīd luksoforā deg sarkanā gaisma vai arī vairs nedeg vispār nekāda gaisma,” pauda deputāts Edgars Tavars (ZZS).

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis norādīja, ka jau jaunnedēļ plānots virzīties uz valdību ar risinājumu, kā atvērt visu tirdzniecību: “Mēs katrs varam dzīvot, ņemot vērā to, ka ir šī augstā saslimstība, ir šī epidemioloģiskā situācija, bet mēs nevaram turēt ekonomiku mūžīgi ciet.”

Pēc ilgām debatēm Saeimas opozīcijas rosinājums atbalstu tomēr neguva.
1 komentārs