RSU profesors: Saslimstības ar Covid-19 mazināšanos nosaka arī vīrusa sezonalitāte

1 komentārs
RSU profesors: Saslimstības ar Covid-19 mazināšanos nosaka arī vīrusa sezonalitāte
DĀVIS ŪLANDS, F64

Covid-19 vīruss ir sezonāls, kas ir viens no iemesliem, kāpēc pašlaik arī Latvijā vērojama visai strauja saslimstības lejupslīde, atzīmējis Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

Intervijā LTV “Rīta panorāmā” speciālists akcentēja, ka sezonālā rakstura dēļ rudenī atkal ir iespējama saslimstības ar Covid-19 palielināšanās, tāpēc jau pašlaik jāgatavojas, lai sabiedrībai nav jāatgriežas pie plašiem sadzīves ierobežojumiem.

Lasi vēl – Dati liecina par straujāku Covid-19 saslimstības pieaugumu novados, kur pavasarī atvēra skolas

Briģis atkārtoti uzsvēra, ka vienīgā izeja no vīrusa radītās situācijas ir vakcinēšanās, uz kuru cilvēku atsaucība Latvijā pagaidām ir ļoti laba, bet, laikam ejot, tā varot mazināties, tāpēc ikvienam sabiedrības loceklim būtu būtiski iesaistīties vakcinēšanās procesa stimulēšanai.

Savukārt to, cik bieži varētu nākties potēties pret Covid-19, zinātnieki joprojām atbildēt īsti nevarot, lai arī ir skaidrs, ka revakcinācija var būt nepieciešama, īpaši ņemot vērā, ka parādās jauni vīrusa varianti.

RSU profesors cer, ka drīzumā saslimstības ar Covid-19 kumulatīvais rādītājs Latvijā samazināsies zem 200, tomēr negatīvi vērtējams tas, ka joprojām ir daudz smago saslimšanas gadījumu. Īpaši negatīvi vērtējams fakts, ka daudz smago gadījumu ir starp senioriem, kas liecina, ka šajā vecuma grupā nav pietiekami daudz savakcinēto.

Vērtējot valdības lēmumus par atvieglojumiem pret Covid-19 vakcinētajiem, pēc Briģa vārdiem, epidemioloģiskā loģika sakot, ka vakcinētus cilvēkus nav īpaša pamata ierobežot, tāpēc esot tikai loģiski virzīties uz atvieglojumiem vakcinētajiem.

Tomēr eksperts akcentēja, ka pandēmija nav beigusies un Latvijā ir viena no augstākajiem saslimstības līmeņiem Eiropā, tāpēc atteikties no piesardzības pavisam valsts nevar.

1 komentārs