Rīgas dome par aktīvu vakcinēšanos skolām varētu izmaksāt naudas balvas, norāda Staķis

3 komentāri
Rīgas dome par aktīvu vakcinēšanos skolām varētu izmaksāt naudas balvas, norāda Staķis
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Rīgas skolām, kurās pret Covid-19 būs vakcinējušies vismaz 80% darbinieku, pašvaldība varētu izmaksāt naudas balvas, norādījis galvaspilsētas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Intervijā Latvijas Radio viņš informēja, ka galvaspilsēta šim mērķim varētu tērēt kopumā pusotru miljonu eiro. Skolas, kurās būtu vakcinēti vismaz 80% darbinieku, saņemtu noteiktu naudas summu, kuras apmērs būtu atkarīgs no izglītības iestādes lieluma, piemēram, 10 000 vai 7500 eiro. Šo summu izglītības iestāde varētu tērēt pēc saviem ieskatiem – nopirkt aprīkojumu vai kaut vai izmaksāt prēmijās darbiniekiem, savu ieceri klāstīja Staķis.

Lasi vēl – Premjers: Alternatīva vakcinācijai ir attālināta dzīve

“Ja mēs šādā veidā līdz noteiktam datumam panāktu rezultātu, tas noteiktu būtu tā vērts,” sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs, piebilstot, ka minēto pusotru miljonu eiro varētu rast no pašvaldības rezerves fonda.

Staķis norādīja, ka šādai ieceri jau ir saņēmis atbalstu no skolu direktoriem, atbalstoši noskaņota esot arī koalīcija, taču gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domei, bet vēl pirms tam šis jautājums būs jāskata atbildīgajā domes komitejā, kuras ārkārtas sēdi varētu sasaukt nākamnedēļ.

Lai informētu par vakcinācijas veicināšanas pasākumiem Rīgas dome plkst.12 rīkos attālināto preses konferenci par vakcinācijas veicināšanu galvaspilsētas skolās un bērnudārzos.

Preses konferencē piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka (LA), Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs.

3 komentāri