Rīgas dome atbalsta papildu 170 000 eiro novirzīšanu Rīgas Pašvaldības policistu piemaksām

0 Komentāru
Rīgas dome atbalsta papildu 170 000 eiro novirzīšanu Rīgas Pašvaldības policistu piemaksām
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti atbalstīja grozījumus Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) budžetā, papildu 170 000 eiro novirzot policistu piemaksām.

Atbilstoši faktiskajai izpildei un plānotajiem izdevumiem par pirmo pusgadu RPP ir izveidojusies līdzekļu ekonomija no brīvajām amatu vietām 170 000 eiro apmērā.

Šos līdzekļus plānots novirzīt piemaksām par nakts darbu, samaksai par virsstundu darbu un darbu svētku dienās.

Kā deputātiem skaidroja RPP priekšnieka vietnieks Andrejs Aronovs, pašlaik ir iztērēta vairāk nekā puse no līdzekļiem, kas bija plānoti piemaksām par darbu nakts stundās, kā arī izmaksātas divas trešdaļas līdzekļu, kas paredzētas par virsstundu darbu un darbu svētku dienās.

Šie tēriņi izveidojušies Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ, piemēram, dēļ ieilgušās komandantstundas un pagarinātās ārkārtas situācijas.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes komitejās 19.maijā sāk izskatīt pašvaldības budžeta grozījumus.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domē, par konkrētām izmaiņām budžeta ieņēmumos, izdevumos un deficīta apjomā ir pāragri runāt, lielāka skaidrība būs pēc izskatīšanas komitejās un nākamās Budžeta komisijas sēdes.

Pašlaik lielākās izmaiņas plānotas investīciju un Eiropas Savienības līdzfinansējuma programmās saistībā ar līdzekļu pārdali starp projektiem un jaunajām iecerēm, kas saistītas ar bērnudārzu veidošanu un satiksmes infrastruktūras projektiem.

Plānotas izmaiņas arī saistībā ar valsts budžeta transfertiem bērnudārzu un skolu darbinieku piemaksām un Covid-19 inficēto personu aprūpei un dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī ar līdzekļu pārstrukturēšanu saistībā ar vairāku iestāžu reorganizāciju.

Rīgas dome informāciju par budžeta grozījumiem plāno sniegt pēc to pieņemšanas domes sēdē.

Rīgas pašvaldības šī gada budžeta ieņēmumi plānoti 916,6 miljonu eiro apmērā, bet izdevumi – 1,04 miljardu eiro apmērā.

0 Komentāru