Rīgas danču kopiena aicina mājās sēdētājus izkustināt pirkstus

Pievienot komentāru
Rīgas danču kopiena aicina mājās sēdētājus izkustināt pirkstus
EKRĀNUZŅĒNUMS

Tautas dejas un spēles miniatūrā. Tā varētu dēvēt to ko Rīgas Danču dalībnieki vēlas mums atgādināt un iedrošināt pašiem izmantot garajos ziemas vakaros. Rīgas Danču kopienas dalībnieki, aplūkojot mazāk izmantotos tautas folkloras novirzienus, ir iestudējuši un safilmējuši, piemēram, pirkstiņspēles un dejas.

Pa pāriem, vienatnē, ar dažādām raibām krāsām un pat ar lidojošo šķīvīti. Pirkstiņdejas Rīgas Danču kolektīva izpildījumā viņu “YouTube” kanālā ir ļoti dažādas. Rīgas Danču kopienas dejotājus mēs satikām Vērmanes dārzā netālu no Latviešu biedrības nama.

“Mēs esam projekts Rīgas biedrībā, Rīgas danči.” Horeogrāfa Ernesta Spiča vadībā Rīgas Danču kopiena parkā vingrina soļus savai nesenākajai dejai pilnā augumā ”Meteņa Tītenis”. Horeogrāfs norāda, ka garie, aukstie ziemas vakari ir pats labākais laiks, kad mācīties jaunus deju soļus.

“Ko darīt ziemas vakaros, ja ne izdomāt jaunas dejas, atcerēties bērnību Sibīrijā, kad bija tikpat auksts kā tagad metenī un dziļi sniegi,” saka horeogrāfs.

Meteņa tītenim par iedvesmu ir ņemti danču bērni, kuri gāja no mājas uz māju un mācīja vai paši mācījās jaunas dejas. Ierobežojumu laikā no mājas uz māju vislabāk doties ar interneta palīdzību. Tādās reizēs pirkstiņspēles un pirkstiņdejas ir tieši reizē.

“Mēs varam dažādas spēles spēlēt, dejas dejot ar pirkstiņiem.” Rīgas latviešu biedrības biedre Rozīte Katrīna Spīča ir apkopojusi dažas spēlēm un dejām, ko varam veikt, izmantojot savu roku pirkstus.

“Tā ir tāda lieta, ko varam darīt šajā laikā, kad esam visi attālināti katrs pie sava datora mājās. Mums ir veseli desmit pirksti, ar kuriem mēs varam dancot un spēlēties, un parādīt viens otram to ekrāna izmēros,” teic Rīgas latviešu biedrības biedre.

Rīgas Danču kolektīva mājas lapā ir redzamas vairākas agrākās dejas un arī kustības, kas ir radītas no jauna. Pirkstiņdejā spēcīgi jūtama tā gaisotne, kad pat pats iesīkstējušākais mājās sēdētājs var viegli nodoties tiešām trakiem deju soļiem.