Rīgas bērnunamos pirmo poti pret Covid-19 saņēmusi aptuveni puse darbinieku

1 komentārs

Pirmais vakcinēšanas posms pirmdien noslēdzies septiņos Rīgas bērnunamos. Tur vakcīnu pret Covid-19 saņēmusi aptuveni puse jeb gandrīz 100 centra darbinieku. Par labu vakcīnai izšķīrušies kā jaunāka, tā vecāka gadagājuma darbinieki, un pie potes tikuši arī divi centra klienti, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu.

Rīgas bērnu un jauniešu centra paspārnē kopumā ir septiņas struktūrvienības, kurās strādā aptuveni 200 darbinieku. Struktūrvienībā “Ziemeļi” vakcinēšana pirmdien noritēja vairākas stundas, te ieradās darbinieki no visām centra iestādēm.

Lasi vēl – Covid-19 krīze: koalīcija atbalsta ideju par 500 eiro pabalsta izmaksāšanu katram bērnam ģimenē

“Sajūtas pēc vakcīnas ir brīnišķīgas. Ir ļoti labi – tas ir pirmais solis ceļā uz kaut kādu zināmā veidā normālu dzīvi. Pirms potēšanas izsekoju daudz dažāda veida informāciju, konsultējos ar ārstu, un, vēl pirms tā vakcīna bija uzražota, es biju nolēmis, ka ir jāpotējas,” norāda RPBJC struktūrvienības “Apīte” pedagogs Gatis.

“Ziniet, es ilgi domāju – vajag to darīt vai ne, jo es nekad nevakcinējos arī ne pret kādām gripām, bet par šo vakcīnu jā – kaut kā uzreiz domāju, ka vajag, jo ir ļoti šausmīga situācija,” pauž RPBJC “Ziemeļi” audzinātāja Ilona Rudenko.

Rīgas bērnunamiem Covid-19 nav metis loku – vairākas saslimšanas konstatētas kā pirmajā, tā otrajā uzliesmojumu vilnī. Daļa darbinieku ir vecumā virs 55 gadiem, un centrā strādājošie apzinās, kādas var būt saslimšanas sekas. Iestādes direktors stāsta, ka, tāpat kā pārējie sabiedrības locekļi, galvenokārt vakcīnu darbinieki uztver kā cerību, kas ļaus samazināt ikdienas darba riskus un dos lielākas iespējas atgriezties pie normālas dzīves.

“Tie, kas ir skeptiskāki, varbūt viņi ir nogaidoši, varbūt ir kādas veselības problēmas. Ir arī pa kādam, kas to aiz kādas pārliecības dara. Tieši tāpat kā lielākai daļai sabiedrības dažādas pārdomas – vai tā ir īstā vakcīna, vai tas man ir svarīgi,” stāsta RPBJC direktors Kaspars Jasinkevičs.

Pēc dažu standarta jautājumu uzdošanas un vitālo dzīvības rādītāju, piemēram, spiediena pārbaudes, var doties pēc potes. Vakcinēšanas procesu šajā centrā nodrošina medicīnas centrs “ARS”, un pirmdien sapotēti gandrīz 60 cilvēku.

“Mēs brīdinām, dodam viņiem speciālu informāciju par vakcināciju, lai cilvēks zina, ko tālāk darīt, ja būs kādas blakus parādības un kur vērsties. Tie, kuri atnāk, viņi ir gatavi, protams, varbūt ir kāds iekšējs uztraukums par to, kas būs, bet tas mums visiem ir pirmo reizi mūžā,” stāsta medicīnas centra “ARS” ārste Oksana Ņikuļšina.

Lai arī patlaban aptuveni trešdaļa bērnunamu darbinieku no vakcīnām atteikušies, iestādes vadība pauž cerību, ka daļa darbinieku domas vēl mainīs un viņus vēlāk varētu iekļaut kādā no nākamajām vakcinēšanas reizēm.

1 komentārs