Rīgas 1. slimnīcā uzņems arī Covid-19 pacientus; personāls ar prieku piesakās dežūrām

20 komentāri

Latvijā līdz solītajai gaismai tuneļa galā vēl labs gabals ejams. Slimnīcas gatavojas tam, ka kļūs sliktāk, pirms kļūs labāk. Lai varētu stacionēt vēl vairāk Covid-19 slimnieku, arī Rīgas 1.slimnīcā atvērs specializētu Covid-19 nodaļu, lai atslogotu lielās slimnīcas.

Jaunizveidotajā Covid-19 nodaļa Rīgas 1.slimnīcā ievietos pacientus ar vidēji smagu slimības gaitu un stabilu stāvokli. Viņus te atvedīs no klīniskajām universitāšu slimnīcām, tādējādi tur atbrīvosies vietas akūto Covid-19 slimnieku uzņemšanai. Līdz šim vietu atbrīvošanai pacientus ar stabilāku stāvokli no Rīgas pārveda uz slimnīcām reģionos.

Lasi vēl: Latvijai ir desmitais augstākais Covid-19 saslimstības rādītājs Eiropā

“Šāds solis no Rīgas 1. slimnīcas puses ir īpaši apsveicams, jo Rīgā saslimušie Covid slimnieki šobrīd vismaz pa daļai arī varēs palikt Rīgā, kad viņus varēs pārvietot,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Specializētās Covid-19 nodaļas izveide Rīgas 1. slimnīca īsā laikā izmaksājusi 389 000 eiro. “Tas patiešām ir bijis grūts uzdevums, jo Rīgas 1. slimnīca nav slimnīca tās klasiskajā izpratnē. Tā ir ambulatorā iestāde, dienas stacionārs. Šeit ārsti nestrādā nakts maiņās,” saka Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (AP).

Taču, izveidojot Covid-19 nodaļu, daļa personāla paši pieteikušies strādāt diennakts režīmā. “Pieteikušies nodrošināt šo nodaļas darbu ir dažādu specialitāšu ārsti, aprūpes un atbalsta personāls. Šobrīd ir profesionāls personāls, kas ir apmācīts Covid-19 un blakus saslimšanu ārstēšanā,” norāda Rīgas 1. slimnīcas vadītāja Natālija Zlobina.

Līdz ar specializētās Covid-19 nodaļas izveidi līdzšinējie medicīniskie pakalpojumi Rīgas 1. slimnīcā netiks ne pārtraukti, ne kādā veidā ierobežoti. Covid-19 pacienti būs atsevišķā ēkā, kas nodalīta no ambulatoro pakalpojumu korpusiem.

“Lai plūsmas nekrustojas, lai nav saskarsmes inficētajiem ar pārējiem klientiem. Pilnā apjomā turpināsim pildīt mūsu funkcijas,” skaidro Rīgas 1. slimnīcas vadītāja.

Specializētās nodaļas izveide 1. slimnīcā esot solis, lai gatavotos Covid-19 nu jau trešajam vilnim. Tad stacionāros vienlaikus varētu būt trīs tūkstoši cilvēku iepretim šā brīža viena tūkstotim.

“Varētu būt jaunie vīrusa paveidi, pamatā tie, kas ievesti no Lielbritānijas. Mēs statistikā redzam, ka no ārzemēm iebraukušie inficētie cilvēki ir ar pieaugušu tendenci,” stāsta veselības ministrs.

Veselības ministrs drīz valdībā prasīs naudu slimnīcu atbalstam, lai stiprinātu intensīvās terapijas nodaļas. Būtisku finansējumu saņemtu slimnīcas arī ārpus Rīgas.

20 komentāri