Rīgā būs par vienu sakoptu vietu vairāk: sācies Aldara parka pārbūves pēdējais posms

1 komentārs

Šonedēļ sākās galvaspilsētas Aldara parka pārbūves nozīmīgākā 3. kārta. Ilgu laiku šis vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis bija gandrīz pilnībā pamests. Bet plānots, ka jau pēc gada Aldara parks kļūs par ainaviski pievilcīgu labiekārtotu sportošanas un atpūtas vietu, pat ar nelielu brīvdabas estrādi.

Aldara parka pārbūves beidzamā kārta sāksies ar krūmu un lieku koku izciršanu. Gadu gadiem šī teritorija tika atstāta novārtā, un tā pamatīgi aizauga. Tā ka saules gaismas trūkuma dēļ šeit pat zāle īsti neaug.

“Parks ir zaudējis visu savu infrastruktūru. Šeit nav ne apgaismojuma, ne ūdensvada, tas nav norobežots, tas pamazām pārvēršas par mežu. Un tagad ir uzsākti 3. kārtas darbi, kas iekļaus galvenās infrastruktūras izbūvi parkā. Viena no svarīgākām sastāvdaļām ir šīs mākslīgās pilsdrupas,” saka būvprojekta vadītājs Aldis Polis.

Īstu pilsdrupu Aldara parkā nekad nav bijis. Pirms simt gadiem mākslīgo torni uzbūvēja kā šiku Dauderu muižas iemītnieku atpūtas vietu, tādu kā lapeni, kur kungi varēja izsmēķēt kādu cigāru un iedzert konjaku. Bet kopš padomju laikiem pilsdrupas kļuvušas par alpīnistu iecienītu treniņu vietu. Pēc atjaunošanas šī funkcija arī tiks saglabāta. Pēc iedzīvotāju lūguma parkā būs arī vairāki citi aktīvās atpūtas objekti.

“Tālajā 2016. gadā, kad šeit tika rīkots metu konkurss, tika iesaistīta sabiedrība, apzinātas viņu vēlmes, un kā viena no idejām bija šeit jauniešiem izbūvēt skeitparku. Rezultātā šeit ir nevis skeitparks, bet veloparks, lai nebūtu lieli trokšņi apkārtnē. Skolai blakus tiks izbūvēta tāllēkšanas bedre un skrejceliņš, un blakus tam būs arī bērniem atpūtas laukumiņš,” stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu ieviešanas grupas vadītāja Laura Stroķe.

Šovasar arī turpināsies pirms gada uzsāktās infrastruktūras izveide: te jau ir ūdensvads, turpināsies apgaismojuma un celiņu izveide.

Pašlaik tam ir grūti noticēt, bet plānots, ka apmēram pēc gada šīs meža takas vietā būs labiekārtots asfaltēts celiņš apmēram trīs metru platumā.

Pašlaik trešās kārtas realizācijai no pilsētas infrastruktūras fonda piešķirti teju 600 000 eiro, kas ir tikai ceturtdaļa plānotā. Darbu sarakstā tiks iekļauta arī briesmīgā betona žoga nojaukšana, kas šķir parku no Dauderu savrupmājas. Bet pēc tam jau atkarībā no finansiālām iespējām parkā tiks izveidoti arī citi interesanti objekti. Piemēram, veco Ulmaņlaiku baseinu plānots pārbūvēt par strūklaku, bet bumbu patvertnes vietā ierīkos nelielu brīvdabas estrādi.

1 komentārs