Riekstiņš: Šobrīd attiecības starp Rietumiem un Krieviju ir zemākajā punktā pēc Aukstā kara perioda

1 komentārs

Šobrīd attiecības starp Rietumiem un Krieviju var apzīmēt kā zemāko punktu pēc Aukstā kara perioda, tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” teica Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

”Tas, kas attiecas uz drošības riskiem, neapšaubāmi mūsu drošības institūcijām ir precīzāk redzams un pašiem arī jākomentē. Es varu varbūt izteikties par kopējo attiecību kontekstu, kāds pastāv starp Latviju un Krieviju vai Rietumiem un Krieviju kopumā. Skaidrs, ka šobrīd šīs attiecības, visticamāk, var apzīmēt kā zemāko punktu pēc Aukstā kara perioda,” skaidroja Riekstiņš.

Lasi vēl – Rinkēvičs atzīst, ka Krievijas attiecības ar Rietumiem ir pasliktinājušās krietni vairāk

Kā iemeslu attiecību saspīlējumam Riektiņš min 2014. gada notikumus Ukrainas dienvidaustrumos. Pēc šā notikuma sekoja sankcijas abos virzienos, bet ekonomiskās attiecības starp Krieviju un Rietumiem joprojām turpinās pietiekami aktīvi.

Solidarizējoties ar Čehiju un konsultējoties ar sabiedrotajiem Eiropas Savienībā un NATO, Latvija izraidīja Krievijas diplomātu, bet tas nekādā mērā nav ietekmējis vēstniecību darbu. ”Par to gan ir izteikti spekulatīvi viedokļi, ka tas tā varētu būt,” precizē Riekstiņš.

Lasi vēl – Baltijas valstis izraida Krievijas diplomātus, solidarizējoties ar Čehiju

Riekstiņš uzsver, ka diplomātu izraidīšana ir nopietns solis, bet tā gluži nav krīze attiecībās vai ārkārtas situācija.

Vaicāts, ko par politisko situāciju Krievijā liecina varas vēršanās pret Navaļnija atbalstītājiem un izveidotajām organizācijām, Riekstiņš uzskata, ka Kremlis nopietni ir uztvēris to, kas notika janvāra beigās Navaļnija atbalstītāju protesta akcijās, kas bija pirmā tik masveidīgā protesta akcija: ”Skaidrs ir tas, ka, visticamāk, līdz domes vēlēšanām, kas šeit ir septembrī sagaidāmas, opozīcija centīsies, cik nu iespējams dabūt cilvēkus ielās un šo protesta vilni uzturēt dzīvu un varbūt pat paaugstināt, kamēr varas mērķi būs tieši pretēji.”

Lasi arī:

Vērtējot Krievijas sabiedrības attieksmi pret Latviju, Riekstiņš norāda, ka tā ir vairāk pozitīva, un par to liecina ceļošanas plūsma un tās pieaugums pirms Covid-19 pandēmijas ierobežojumu stāšanās spēkā.

Jautāts par to, kāda ir reālā situācija ar Covid-19 saslimstību Krievijā, Riekstiņš akcentē pretrunas informācijā, kuru sniedz centrālie televīzijas kanāli, un uzsver spēju vērtēt, kura informācija ir saturiski atbilstoša un kura propaganda. ”Ir cilvēki, analītiķi Krievijā, kas jau vairāku garumā saka, ka Krievija atrodas informatīvā karā ar Rietumu pasauli.

1 komentārs