Visbiežāk pieļautās kļūdas dzīvojamās istabas iekārtošanā

1 komentārs
Visbiežāk pieļautās kļūdas dzīvojamās istabas iekārtošanā
PUBLICITĀTES FOTO

Interjera dizaineri nepārtraukti mācās un pēta detaļas, kas padara dzīvojamo istabu ideālu. Tieši tāpat kā skaisti veidota filma, kuru cilvēks vēlas noskatīties atkal un atkal, arī labi iekārtotā dzīvojamā istabā ir vēlme atgriezties atkal un atkal.

Dažkārt ir grūti noteikt, kas ir nepieciešams un bez kā pavisam noteikti šajā telpā iespējams iztikt. Lai Jūs spētu savu dzīvojamo istabu pārvērst par savu sapņu telpu, esam apkopojuši visbiežāk pieļautās kļūdas dzīvojamās istabas iekārtošanā. Ja spēsiet no tām izvairīties, varēsiet apgalvot, ka Jūsu dzīvojamā istaba ir ideāla!

Nepiemērots dīvāns

Lieliskai dzīvojamai istabai nepieciešams lielisks dīvāns. Bieži vien sastopama situācija – cilvēkam ir laba gaume, tomēr dzīvojamās istabas dīvāns nepavisam nepiestāv kopējam telpas dizainam un interjeram. Jāņem vērā, ka dīvānu tendences mainās visai strauji, tādēļ ieteicams iegādāties ko tādu, kas tik ātri nenovecos, turklāt darīt to apdomīgi.

Dīvāns ir dzīvojamās istabas centrālais objekts. Pirmkārt, svarīgi, lai tas ir ērts, tomēr bieži vien cilvēki sūdzas, ka viņu istabas dīvāns ir par mazu vai par lielu, par augstu vai par zemu. Pirms iegādājaties dīvānu, esiet uzmanīgs – impulsīva izvēle var būt dārga kļūda!

Sienu noslogošana

Viena no tipiskākajām kļūdām, ko pieļauj cilvēki, iekārtojot dzīvojamo istabu – visas mēbeles tiek novietotas pie sienas vai sienas tuvumā. Mēs esam pieraduši, ka gulta parasti atrodas telpas vidū, savukārt drēbju skapis (uzzināt vairāk) – stūrī, pie sienas, tādēļ arī citas telpas iekārtojam atbilstoši šim modelim. Tā vietā dīvānu un krēslus droši var novietot tuvāk telpas centram, lai līdzsvarotu iekārtojumu un neliktos, ka sienas ir pārāk noslogotas.

Izstāžu zāles noskaņa

Vēl viena kļūda, kas arvien biežāk tiek pieļauta, iekārtojot dzīvojamo istabu, – rodas sajūta, ka istaba ir kā izstāžu zāle. Citiem vārdiem sakot, istaba izskatās tā, it kā viss (mēbeles, aksesuāri, utt.) būtu pirkts no viena veikala skatloga. Ir svarīgi kombinēt dažādus elementus, gan jaunus, gan senlaicīgus, gan košus, gan vienmuļus, lai tādējādi radītu individuālu telpu. Nevajag baidīties no eksperimentiem, pievienojot dzīvojamai istabai to, kas Jums patīk!

Pārāk mazs paklājs

Daudzi dizaineri uzsver arī tādu problēmu kā pārāk mazs paklājs, daži pat dēvē to par ‘’mazo paklāju sindromu’’. Lieli paklāji pašreiz ir dārgi un cilvēki reti kad patiešām saņemas izdarīt šo pirkumu, taču tas ir viens no svarīgākajiem dzīvojamās istabas aspektiem.

Ja lemjat par labu paklājam dzīvojamā istabā, tad izvēlieties pienācīgu paklāju! Pēc dizaina likumiem dzīvojamās istabas paklājs nedrīkst būt mazāks kā 2×2 metri. Ja vēlaties mazu paklāju, novietojiet to gaitenī vai guļamistabā, ne viesistabā.

Nepareizi izmēri

Kombinējot vienā telpā dažādus stilus un periodus, vajadzētu ņemt vērā katras mēbeles un aksesuāra specifiku. Tradicionālās mēbeles mēdz būt augstākas nekā modernās mēbeles, un, iekārtojot dzīvojamo istabu, daudzi to diemžēl neņem vērā. Mūsdienīgam dzīvojamās istabas dizainam lielisks paraugs ir sekcijas no 220.lv – apskatiet un izvēlieties sev piemērotāko!

Uzbāzīgs apgaismojums

Apgaismes armatūru izvietošana ir pavisam vienkāršs un lēts veids, kā uzlabot telpas vispārējo estētiku un nodrošināt elegances un komforta sajūtu. Tomēr daudzās dzīvojamās istabās apgaismojuma ir par daudz – griestu lampa, sienas lampas, lampu statīvi, iebūvējamās gaismiņas..

Atcerieties, ka jebkuru apgaismes ierīci papildina arī dabiskais apgaismojums! Neuzbāzīgam, neitrālam skatam dodiet priekšroku tradicionālai griestu lampai, vajadzības gadījumā papildinot to, piemēram, ar modernām LED lentām, kas izgaismo vienu telpas sienu.

Pārāk daudz aksesuāru

Pārāk daudz aksesuāru, neatkarīgi no tā, cik tie ir dārgi vai citādi vērtīgi, tiek uzskatīti par noskaņas iznīcinātājiem. Kad runa ir par dzīvojamo istabu, mazāk ir vairāk – atmosfēras radīšanai nav nepieciešams izvietot daudz un dažādus aksesuārus. Pilnībā pietiks arī tad, ja virs dīvāna, uz sekcijas vai pie sienas novietosiet savu iemīļotāko gleznu vai, piemēram, ģimenes fotogrāfiju. Padoms – vienas telpas vienā vietā nevajadzētu novietot vairāk nekā 3 dažādus aksesuārus, jo tas rada haotisku un citreiz pat vulgāru noskaņu.

Nepārdomāts un neparocīgs izvietojums

Ir ļoti svarīgi ņemt vērā to, ko cilvēks redz, apsēžoties uz kāda no sēdvietu elementiem. Lielā, atklātā telpā ir patīkami sēdēt uz dīvāna, krēsla vai pufa tā, lai redzams viss apkārtējais. Mazā telpā ir patīkami sēdēt tā, lai no sēdvietas būtu redzams skats pa logu – tas mazina ierobežotības sajūtu.

Tomēr citādāk ir gadījumā, ja telpā ir kāds liels un nozīmīgs objekts, kā kamīns – tad ir īpaši sarežģīti panākt pārdomātu izvietojumu. Problēmas rada tas, kur šādā dzīvojamā istabā novietot televizoru, jo gan kamīns, gan televizors pilda vienu un to pašu funkciju – pievērš skatienu un notur uzmanību. Šī iemesla dēļ tie, kuru dzīvojamā viesistaba ir pietiekami plaša, dod priekšroku projektoram – to iespējams izvietot virs kamīna, turklāt vajadzības gadījumā to iespējams no skatupunkta paslēpt pavisam.