Komentāri
“Vella kalpu” ūdenskritums, Polārā muiža, Policijas muzejs un īstas raktuves! Idejas atpūtai ar ģimeni Ziemeļigaunijā!

Latvieši jau kādu laiku novērtējuši Igauniju kā lielisku brīvdienu galamērķi, tostarp arī ģimenes ar bērniem. Aizraujošas aktivitātes Igaunijā atrodamas katrā no reģioniem, taču šoreiz vairāk vari uzzināt par Ziemeļigauniju. Lasi tālāk un smelies idejas, kur Ziemeļigaunijā paviesoties ar ģimeni!

Viduslaiki Rakverē!

Aptuveni stundas braucienā no Tallinas atrodas Rakveres pilsēta. Šeit kalna galā slejas arī 13. gadsimtā celtais Rakveres pils cietoksnis, ko apsargā tā simbols – vērsis. Lai iedzīvinātu viduslaiku atmosfēru, pilī izveidots tematiskais parks, spīdzināšanas kambaris, nāves istaba, sarkano laternu iela, bārddziņa darbnīca un alķīmiķa darbnīca.

Savukārt krogā “Shenkenberg” ir iespēja nobaudīt pēc viduslaiku receptēm gatavotu maltīti. Ja uz Rakveri dodaties no Tallinas, garām nedrīkst laist ekskursiju uz skaisto, astoņus metrus  augsto Jegalas ūdenskritumu, kurš itin labi zināms ikvienam, kas redzējis slaveno latviešu filmu “Vella kalpi”.

FOTO – aizraujošie Igaunijas ziemeļi

Igaunijā policijai ir savs muzejs, un tur ir jautri!

Vien dažu minūšu attālumā no Rakveres pils atrodas arī Igaunijas Policijas muzejs. Kā lielākajā daļā Igaunijas muzeju arī šeit padomāts par to, kā muzeja apmeklējumu padarīt atmiņā paliekošu, tāpēc liela nozīme piešķirta interaktīviem un spēles elementiem, kas interesanti un saistoši ir ikviena vecuma apmeklētājam.

Muzejā var pārbaudīt savu reakciju pie automašīnas stūres, pielaikot policijas aprīkojumu, noņemt pirkstu nospiedumus, atrisināt kriminālas mīklas un izmēģināt vēl daudz ko interesantu.

Pašiem mazākajiem turpat izveidots arī īpašs Bērnu policijas muzejs.

Tālāk Ziemeļos – iespēja nokļūt īstās pazemes raktuvēs

Dodoties tālāk uz ziemeļu pusi, interesants galamērķis ir Kohtlas pilsēta. Te atrodams kāds īpaši unikāls apskates objekts – Igaunijas Raktuvju muzejs. Kohtlas raktuvju parka muzejs ir īpaši aizraujošs, jo ļauj nokļūt īstās pazemes raktuvēs, kurās vēl pirms dažiem gadiem noritēja degslānekļa ieguve. Lai iepazīstinātu ar reālo kalnraču dzīvi, apmeklētāji tiek vesti ekskursijā pa pazemes šahtu sistēmu, jo kur gan citur, ja ne pazemē iespējams redzēt, dzirdēt un izjust tieši to, ko izjuta vīri, kuri vairāku desmitu gadu garumā ik dienas raktuvēs veica smagus darbus. Ekskursijai šeit jāplāno vismaz 2 stundas, tāpēc arī biļešu pārdošana tiek pārtraukta divas stundas pirms parka slēgšanas.

Krasu kontrastu šai pazemes dzīves radītajai atmosfērai radīs Kukruses Polārās muižas apmeklējums. Pieaugušie šeit varēs gremdēties vēsturiskā mantojuma izpētē, kas vēstī par baltvācu laikiem Igaunijā, savukārt bērni varēs nodoties atraktīvākām nodarbēm, izmēģinot izbraucienu suņu pajūgā vai polārajā kajakā. Kopā visi var apgūt kaligrāfijas prasmes, uzlaikot 18.-19. gadsimta augstmaņu apģērbus un iemūžināt to fotosesijā.

Dārgumu medības Alfā

15. aprīlī nāc uz tirdzniecības centru ”Alfa”, kur  no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies īstas dārgumu medības! Būs iespēja iejusties gan zinātnieka, gan bruņinieka tēlā, veikt dažādus eksperimentus vai izglābt grimstošu kuģi. Ik stundu žiglākās ģimenes iegūs vērtīgas balvas no Igaunijas populārākajām atpūtas vietām  – AHHAA, Rakveres pils, Ilonas Brīnumzemes vai Hidroplānu ostas muzeja. Tiekamies “Alfā”!

Ceļo kopā ar VisitEstonia.com.

Lasi vēl