Uzzini, kāpēc šķiedrvielas ir bagātība un kāpēc tās nepieciešamas!

Pētījumi liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju neuzņem ikdienas ieteicamo šķiedrvielu daudzumu, lai gan tā ir būtiska veselīga uztura sastāvdaļa. Saskaņā ar Veselības ministrijas norādēm cilvēkam ik dienu ir jāuzņem no 25 gramiem līdz 35 gramiem  šķiedrvielu. Lielākā daļa sabiedrības patērē tikai apmēram pusi no ieteicamā daudzuma, jo vairumam patērētāju ikdienas uzturā ir daudz pārstrādātu pārtikas produktu, kuros šķiedrvielu ir maz.

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

  • Rr

    Rr

    Protams, maizes ražotāja pasūtītā rakstā slavē šķiedrvielas par kurām nav neviena zinātniska pētījuma, ka tās vispār jebkādā mērā palīdzētu organismam. Epdiemioloģiskās metodes izmantot diētu pētīšanā ir pilnīgi nezinātniski, tāpēc visi šie novērojumu pētījumi ir pilnīgas muļķības. Nav esenciālo šķiedrvielu tāpat kā nav esenciālo ogļhidrātu. Šķiedrvielu labumu izdomāja Kellogs, lai reklamētu savu produktu. Tāpat kā to tagad dara šie maizes pārdevēji. Parādiet man kaut vienu tiešu neepedemioloģisku pētījumu, kur būtu pierādīts, ka šķiedrvielas jebkādā mērā pozitīvi ietekmē vēdra izeju. Tas ir mīts. Vienīgā pierādītā lieta ir, ka šķiedrvielas palielina zarnu saturu. Bet tas nav gluži tas, kas vajadzīgs cilvēkam ar aizcietējumu. Tauki un šķidrums palīdz daudz labāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!