Unikāls risinājums kā darba vietās atbrīvoties no iereibušajiem: automatizēts alkometrs ”Alcoscan AlcoDataPro”, kas atpazīst sejas

3 komentāri
Unikāls risinājums kā darba vietās atbrīvoties no iereibušajiem: automatizēts alkometrs ”Alcoscan AlcoDataPro”, kas atpazīst sejas
PUBLICITĀTES FOTO

Kamēr personīgais alkometrs jau ir kļuvis par ierīci, kas teju vai iekļaujama ikvienā atbildīga šofera aptieciņā, drošības pārbaudes uzņēmumos un vajadzība pēc alkometra iekļaušanas ikrīta testēšanā nereti notiek tikai pēc jau notikuša negadījuma vai pat krāpjoties. Lai to izslēgtu ir radīts alkometrs, kurš atpazīst darbinieku pēc sejas un viņa vietā “trubiņā” nevar iepūst kāds cits, lai izglābtu savu kolēģi vai draugu.

Negadījumi darba vietās, kurus izraisa darbinieks alkohola reibumā, diemžēl notiek salīdzinoši regulāri, pat ja uzņēmumā notiek darbinieku alkohola koncentrācijas testēšana.

Šādas alkohola pārbaudes uzņēmumos vai nu notiek neregulāri, piemēram, reizi nedēļā vai mēnesī, vai pēc nejaušības principa. Ja testēšanu veic cilvēks, jāņem vērā arī cilvēciskais faktors. Piemēram, pārbaudītājs savam iereibušajam kolēģim var pakratīt ar pirkstu, paklapēt pa plecu un pateikt: “Šodien tevi palaidīšu pie darba, bet nākamreiz gan pirms darbadienas nedzer. Tavā vietā iepūtīs cits darbinieks, lai atskaitēs parādītos tas ļoti vēlamais 0,00% rezultāts”.

Pēc būtības, šādi uzņēmums, darbinieki un visa sabiedrība tiek pakļauta riskam, jo neviens taču nevēlētos nodot savu dzīvību un veselību reibumā esoša šofera, pilota vai kolēģa rokās, kurš var radīt neizmērojamus draudus un postu ikvienam.

Alkometrs, kuram nav radinieku un draugu

Savukārt uzņēmumi, kas domā par augstāko drošību, ir vērsušies pie alkometru speciālistiem Rovico Latvia ar vēlmi automatizēt alkohola testu veikšanu darba vietā. Vairāku gadu izstrādē ir radīts unikāls, daudzfunkcionāls un pilnībā automatizēts risinājums – Alcoscan AlcoDataPro (ADP) – profesionāls, stacionārais alkometrs, kas neļauj piekļūt darba vietai, ja ierīce konstatē alkohola klātbūtni izelpā.

Identifikācija un autentifikācija ar sejas atpazīšanas sistēmu pūšanas laikā izslēdz iespēju, ka to tavā vietā varētu izdarīt kāds cits. Rādījums būs simtprocentīgi patiess!

Alkometra rādījumi par iereibušo darbinieku automātiski kā SMS un e-pasta paziņojumi tiks nosūtīti darba devējam un uzņēmuma vadība varēs nekavējoši rīkoties, iereibušo “noņemot no trases”.

Ierīces programmatūrā ir iebūvēta arī laika uzskaites sistēma, kā arī periodiskie pārskati ar vairāku līmeņu un periodiskuma iestatījumiem. Savienojot ierīci ar elektriskajiem turniketiem, vārtiem vai durvīm, darbinieks nevar iekļūt telpā vai objektā, ja ir pārsniegts noteiktais alkohola limits. Datubāze, serveris un savienojamība ļauj sinhronizēt darbinieku datus un strādāt kā vienai sistēmai arī tad, ja uzņēmumā ir vairāki piekļuves punkti, telpas vai ēkas, arī, ja tās atrodas dažādās pilsētās vai pat valstīs. Šo sistēmu ir iespējams saslēgt arī ar citām uzņēmumā jau esošajām drošības, kontroles un uzskaites sistēmām.

Alcoscan ADP ir automatizēta sistēma ar sejas atpazīšanas funkciju, kas novērš testa apmānīšanu vai citus krāpšanās mēģinājumus.

Rūpējas par drošību visā pasaulē

AlcoDataPro jau šobrīd rūpējas par tūkstošiem darbinieku, uzņēmumu, kā arī sabiedrības drošību visā pasaulē – ražošanas uzņēmumos, celtniecības objektos, transporta kompānijās, aviācijas uzņēmumos, lidostās, dzelzceļa un kuģniecības infrastruktūrā, policijas iecirkņos un citviet. Sistēma ir ļoti noderīga arī ikvienā uzņēmumā, kurai ir transporta parks vai gadījumos, ja darbs saistīts ar piekļuvi ieročiem, to nēsāšanu un izmantošanu, kā arī ikvienā sfērā, kurā ir nepieciešama augstākā drošība.

Daudzās valsts ar likumu ir noteikts, ka darba devējiem ir jānodrošina no alkohola brīva darba vieta un vide, lai nenotiktu negaidītas un traģiskas nelaimes, darbinieki fiziski nevar iekļūt ražošanas telpās vai tikt pie transportlīdzekļa vadīšanas, ja tiek konstatēta alkohola klātbūtne. Iespējams, arī Latvijas likumos nepieciešamas izmaiņas, lai cilvēki aizdomātos par negadījumu novēršanu ne tikai pēc notikušas nelaimes uz ceļa, pārvadājot pasažierus, kravu, vai arī darba vietās, strādājot ar iekārtām.

Ikvienam uzņēmējam ieteicams pārdomāt – ieviest automatizētu, regulāru ikdienas pārbaudi, kas uzņēmumam neprasa papildu laiku un/vai darbiniekus, vai pakļaut sava uzņēmuma reputāciju, darbiniekus, sabiedrības drošību riskam.

Rovico ir veikusi šīs ierīces prezentācijas dažādās augsta līmeņa izstādēs Eiropā, Āzijā, kā arī Amerikas Savienotajās Valstīs, kur 2019. gada maijā tika atvērta Rovico pārstāvniecība. Jāpiebilst, ka Igaunijā ražotais Rovico ir saņēmis “Bureau Veritas” (pasaules līderis testēšanas, inspekciju un sertifikācijas pakalpojumu sniegšanā) ISO9001:2015 sertifikātu, kā arī ADP saņēmis Eiropas Alkometru tirgotāju apvienības apstiprinājumu.

Latvijas uzņēmējiem tiek piedāvātas bezmaksas demonstrācijas, ir arī iespēja pieteikties uz ADP testa periodu. Vairāk informācija par Alcoscan AlcoDataPro pieejama www.alcoscan.lv.