Trīs praktiski ieteikumi, kas lieti noderēs terases iekārtošanā

Pievienot komentāru
Trīs praktiski ieteikumi, kas lieti noderēs terases iekārtošanā
RESHOT.COM

Piemājas terase pavisam noteikti ir viena no labākajām vietām, kur pavadīt siltās vasaras dienas un pievakares. Taču, lai darbošanās vai atpūta būtu izdevusies, svarīgi terasi atbilstoši iekārtot. Kā to pareizi izdarīt? Lasi un noskaidro!

Viss sākas ar kopējo vīziju

Visai bieži terases iekārtošana notiek pakāpeniski, vispirms meklējot mēbeles, tad – aksesuārus, un beigās visu saliekot pa savām vietām. Arī tad, ja terasi negrasies iekārtot no A līdz Z vienas dienas laikā, ir svarīgi sākt ar konkrētu plānu. Tāpēc pat pirms nelielu aksesuāru iegādes apsver šādus aspektus:

  • Kādam mērķim terase tiks izmantota – ja mērķi ir vairāki, vislabāk terasi sadalīt atsevišķās zonās;
  • Kāds ir vēlamais stils, kurā terasi vēlies iekārtot – to vislabāk saprast uzreiz, lai mēbeles, puķu podi un aksesuāri izskatītos saderīgi;
  • Cik daudz vietas uz terases varēsi atvēlēt mēbelēm un citām lietām.

Lai atbildētu uz pēdējo jautājumu, talkā nāks mērlente, savukārt stila idejas pārpārēm atrodamas interneta plašumos.

Izvēlies piemērotas mēbeles

Foto: PIXABAY.COM

Praktiski vienmēr uz terasēm atrodamas dažādas mēbeles. Tas, vai uz savas terases novietot lielu stūra dīvānu vai pavisam nelielu galdu ar pāris krēsliem, atkarīgs gan no pieejamās platības, gan tā, kam terasi paredzēts izmantot, taču pats galvenais nosacījums – noteikti iegādājies dārza mēbeles. Tās ir paredzētas izmantošanai ārpus telpām, līdz ar to ir izturīgākas pret nokrišņiem un saules stariem, kā arī parasti – ērtāk kopjamas. Ja attiecīgās mēbeles regulāri paredzēts izmantot arī citur, noteikti pievērs uzmanību to svaram, savukārt, pērkot krēslus, laba doma ir iegādāties polsterētus paliktņus vai spilvenus, lai sēdēšana uz tiem būtu ērtāka.

Starp citu, SMScredit.lv blogā pavisam nesen publicēts raksts ”Kā izvēlēties kvalitatīvas dārza mēbeles savam dārzam?” – kā jau priekšā pasaka tā nosaukums, rakstā atradīsi virkni noderīgu padomu tieši mēbeļu iegādei!

Dažādi augi un aksesuāri terasei piešķirs ”dzīvību”

Foto: PIXABAY.COM

Tāpat kā dārza mēbeles, arī puķes un citi augi ir neatņemama terašu sastāvdaļa. Tos izvēloties, ņem vērā:

  • augu ”prasības” – ja dārzkopība nav Tava stihija un nevēlies ik pārdienas nodarboties ar augu laistīšanu un cita veida aprūpēšanu, izvēlies atbilstošus augus, piemēram, kaktusus, sukulentus vai līdakasti. Tāpat vērā jāņem augu novietojums – dažām puķēm tieši saules stari ir kā nāves spriedums, bet citi augi to vien gaida, kā gozēties saules gaismā;
  • gan esošo, gan plānoto augu izmēru – daudzi augi gadu (vai pat mēnešu) gaitā ievērojami sakuplo, tāpēc pirms to iegādes pārliecinies, vai tiem uz terases būs pietiekami daudz vietas;
  • augu indīgumu – šis aspekts ir ļoti svarīgs, ja to tuvumā uzturēsies bērni un/vai dzīvnieki. Piemēram, pēc skata visai nevainīgā dīfenbahija ir tik kodīga, ka pat neliels kumoss barības vadā var radīt pamatīgus apdegumus, kas var rezultēties ilgstošā ārstēšanā vai pat nāvē.

Savukārt, lai terasi padarītu vēl omulīgāku, uz tās vari novietot svečturus, gaismas virtenes vai lukturus, vāzes, nelielas skulptūras vai ko citu, kas šķiet iederīgs kopējā terases dizainā.

Plāns sastādīts, taču pietrūkst līdzekļu, lai to īstenotu? Tā var gadīties, jo gan terases izbūve, gan tās iekārtošana prasa zināmus ieguldījumus; taču ir vairāki veidi, kā naudu ietaupīt. Ienāc SMScredit.lv bloga sadaļā, kur atrodams raksts ”Kā samazināt tēriņus par komunālajiem pakalpojumiem?” – tajā atradīsi astoņus ļoti noderīgus padomus!