TOP4 auto defekti, kurus jāprot novērst pašam un kādos gadījumos jāmeklē profesionālis

1 komentārs
TOP4 auto defekti, kurus jāprot novērst pašam un kādos gadījumos jāmeklē profesionālis
FREEPIK.COM

Lai kā mums to negribētos, tas ir fakts – gan jauni, gan lietoti auto mēdz iedzīvoties dažādos defektos. Nereti šādā gadījumā tiek meklēts tuvākais auto serviss, taču ir virkne darbu, kurus iespējams paveikt pašam, tādējādi ietaupot naudu (un dažreiz arī laiku). Lasi un uzzini, kādus darbus vari izdarīt pats, bet kad bez profesionāļa prasmēm un zināšanām neiztikt!

1. Izdegusi priekšējā spuldze

Foto: FREEPIK.COM

Lai gan uz ielām reizēm redzami lietoti auto ar tikai vienu iedegtu spuldzi vai ļoti blāvām gaismām, šādu praksi piekopt nedrīkst, tāpēc attiecīgais defekts jānovērš nekavējoties; šī iemesla dēļ automašīnas cimdu nodalījumā vienmēr vajadzētu atrasties papildu spuldžu komplektam. Protams, nomainīt auto spuldzes nav tikpat vienkārši kā lampām mājās, taču, apbruņojoties ar pacietību, to ir iespējams izdarīt arī pašam.

Pirmkārt, automašīnai jāatver pārsegs un jāatrod luktura turētājs jeb skava, kas jāatvieno. Kad tas izdarīts, spuldzi ar visu pamatni rūpīgi jāizņem, jāizskrūvē vecā spuldze, un jāieskrūvē jauna. Pēc tam rūpīgi ieliec spuldzi atpakaļ tādā pašā pozīcijā, kā tā stāvēja, un nostiprini lukturi ar skavu. Uzreiz gan jāpiebilst, ka daļai auto modeļu šis uzdevums var būt visai piņķerīgs. Veicot spuldžu nomaiņu, izmanto cimdus; ja uz jaunās spuldzes nonāks uz pirkstu galiem esošie sviedri vai eļļas, pastāv risks, ka spuldze uzreiz izdegs, kā arī nomaini abas spuldzes uzreiz.

2. Pārdurta riepa

Foto: FREEPIK.COM

Pārdurta riepa var radīt pamatīgas galvassāpes, bet, par laimi, riepas nomiņa ir visai vienkārša, ja līdzi ir nepieciešamie instrumenti (domkrats un uzgriežņa atslēga; vēlami arī cimdi) un, protams, rezerves ritenis. Lūk, soļi, kā rīkoties, kad riepa pārdurta:

 • novieto automašīnu uz līdzenas un cietas virsmas;
 • uzvelc atstarojošo vesti, ieslēdz signāllampiņas un novieto avārijas trijstūri;
 • norauj rokas bremzi un ieliec auto pārnesumā (automātiskās kārbas gadījumā – Parking pozīcijā);
 • pavisam nedaudz atskrūvē nomaināmā riteņa skrūves;
 • novieto domkratu pēc iespējas tuvāk bojātajam ritenim un lēnām auto pacel;
 • rūpīgi atskrūvē skrūves līdz galam un noņem riteni, pēc tam to paliekot zem automašīnas (ja nu auto kāda iemesla dēļ tomēr krīt);
 • uzliec rezerves riteni un mierīgi pievelc skrūves (skrūvējot katru otro skrūvi);
 • nolaid mašīnu no domkrata;
 • pieskrūvē visas skrūves līdz galam.

Atceries, ka rezerves ritenis ir tikai pagaidu risinājums, tāpēc nekavējoties dodies uz tuvāko servisu, lai tiktu pie pastāvīgas riepas.

3. Izdedzis drošinātājs

Foto: PIXABAY

Automašīnā pēkšņi nestrādā radio, nedeg gaismas, vai nedarbojas kāda cita komponente, ko darbina elektrība? Pastāv ļoti liela iespēja, ka kāds no drošinātājiem ir izdedzis. Lai to pārbaudītu un nepieciešamības gadījumā salabotu, tev vajadzēs atrast drošinātāju kasti (tās atrašanās vietu vari noskaidrot, ieskatoties automašīnas rokasgrāmatā). Kad tas izdarīts, noņem paneļa vāku un atrodi bojāto drošinātāju, to nomainot. Ļoti svarīgs aspekts – bojātais drošinātājs obligāti jānomaina ar identiskas strāvas drošinātāju. Šī iemesla dēļ drošinātājiem ir dažādas krāsas, kas apzīmē maksimālo strāvas intensitāti.

Lai izdedzis drošinātājs neradītu liekas problēmas, parūpējies, lai cimdu nodalījumā vienmēr būtu rezerves drošinātāji. Bet, ja pēc drošinātāja nomaiņas tas atkal tiek bojāts, laiks apmeklēt auto servisu.

4.Vējstikla slotiņu nomaiņa

Foto: PEXELS.COM

Izmantojot vējstikla slotiņas, tās netiek galā ar ūdens vai sniega novadīšanu? Varbūt tīrīšanas laikā dzirdama čīkstoša skaņa? Šādā gadījumā pienācis laiks tās nomainīt, un šis uzdevums ir gaužām vienkāršs. Pirmkārt, tev jāpaceļ tīrītāja svira un jāpagriež tā, lai saredzētu stiprinājuma vietu. Otrkārt, izmantojot stiprinājumu, atvieno esošo slotiņu un pēc tam uzstādi jaunu, to kārtīgi nofiksējot.

Taču, veicot šo uzdevumu, esi piesardzīgs, jo svira, kas netīšām atsitusies pret vējstiklu, var to sabojāt. Kā arī ņem vērā – vējstikla slotiņu nomaiņa dažādiem auto modeļiem atšķiras, tāpēc, ja vēlies būt pilnībā pārliecināts, ka visu dari pareizi, laba doma ir ieskatīties automašīnas lietotāja rokasgrāmatā vai kādā video pamācībā internetā.

Problēmas, kuru novēršanai jāmeklē speciālists

Foto: PEXELS.COM

Lai gan lietotas vai mazlietotas automašīnas pašrocīga remontēšana, eļļas maiņa un citu darbu paveikšana var palīdzēt ietaupīt visai ievērojamas naudas summas (vismaz ilgtermiņā), ir vairāki auto defekti, kuru labošana obligāti jāuztic profesionālim, piemēram:

 • automātiskās ātrumkārbas defekti;
 • sajūga problēmas;
 • vējstikla nomaiņa;
 • šasijas bojājumi;
 • gaisa kondicioniera labošana;
 • remontdarbu veikšana gaisa spilvenu tuvumā;
 • diferenciāļa remonts;
 • zobsiksnas nomaiņa;
 • radiatora labošana.

Noderīgu informāciju par to, kā novērst atsevišķus automašīnu defektus, iespējams atrast internetā (it īpaši, ja tev nav sveša angļu vai krievu valoda).

Lai cik rūpīgi mēs neattiektos pret savu automašīnu, nekas nav mūžīgs. Brīdi, kad esošais auto savu laiku nokalpojis un tiek meklēti lietoti auto ar garantiju un patīkamu cenu, ieskaties BRC Autocentrs piedāvājumā. Tas ir lielākais lietotu auto pārdevējs Baltijas valstīs, kā arī oficiālais mobile.de sadarbības partneris, līdz ar to lietoti un mazlietoti auto var tikt pasūtīti no teju visas Eiropas!