Statistika ir skaudra: vīrieši Latvijā dzīvo desmit gadus mazāk nekā Rietumeiropas valstīs Iesaka KRKA

4 komentāri
Statistika ir skaudra: vīrieši Latvijā dzīvo desmit gadus mazāk nekā Rietumeiropas valstīs
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Statistika attiecībā uz Latvijas vīriešu veselības stāvokli nav iepriecinoša, jo vidējais dzīves ilgums ir ievērojami mazāks nekā Rietumeiropas valstīs. Tas liek uzdot jautājumus par to, cik lielā mērā pašsajūta saskan ar reālo veselības ainu.

Latvijas vīriešu veselības rādītāji ir vieni no sliktākajiem Eiropā – vīriešu mirstība ir ievērojami augstāka nekā sievietēm, liecina Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas dati.

Statistika par vīriešu veselību ir visai skaudra: vīrieši Latvijā dzīvo desmit gadus mazāk nekā Rietumeiropas valstīs un kā konstatē ārsts kardiologs Andris Skride, šajā aspektā mēs atrodamies vienā mirstības grupā ar tādām valstīm kā Krievija un Sīrija.

Analizējot Latvijas vīriešu mirstības cēloņus, pirmo vietu ar vairāk nekā 50% gadījumu jau daudzus gadus ieņem sirds un asinsvadu slimības. Pēdējos gados šajā jomā vērojami uzlabojumi, jo mazinās gan saslimstība, gan mirstība, tomēr kopaina saglabājas visai nepatīkama.

Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija liecina, ka patiesībā vairāk nekā 50% priekšlaicīgas nāves gadījumu vīriešiem ir novēršami. Kā viens no iemesliem augstajai mirstībai vīriešu vidū varētu būt fakts, ka 75% no viņiem nekad nav bijuši uz bezmaksas profilaktisko veselības pārbaudi pie sava ģimenes ārsta.

Tāpat vīriešu vidū izplatīts ir neveselīgs dzīvesveids, jo 52% ikdienā smēķē un 56% ir liekais svars vai aptaukošanās, taču tikai 24% vīriešu atzīst, ka viņiem ir problēmas ar lieko svaru.

KRKA īsteno projektu “Soli priekšā”, kura mērķis ir vērst iedzīvotāju uzmanību uz sirds saslimšanas risku un sirds veselības nozīmību. Arī tu vari pārliecināties par savu veselības stāvokli – aizpildi testu, atbildot uz pieciem vienkāršiem jautājumiem par sevi, savu dzīvesveidu, un noskaidro, vai tavas domas sakrīt ar tavu patieso veselības stāvokli.

TOP komentāri

 • Neticīgais
  +4 +4 0

  Neticīgais

  Statistika ir zinātne, kas atspoguļo skaitļus vēlamajā formā. Realitāte Latvija ir zaļa un veselīga uz papīra Gaujas nacionālajā parkā izveido izgāztuvi, 25 gadus kanalizāciju bez attīrīšnas izgāž atkritumu uzbērumā no kura kanalīžacija nokļūst uz privātās zemes, kur piesārņo dzeramo ūdeni. Priekuļu pašvāldība un valmieras Vides dienests to piesedz redz cienījams uzņēmējs SIA"Staļi" tāpat regulāri piesārņots gais, kā rezultātā iegūta astma.Jebkurš intresents laipni aicināts apciemot doto teritoriju.Latvija pārtop par izgāztuvi.
 • Inese
  +1 +1 0

  Inese

  Mazāk sievietēm uz hrebeta vajag sēdēt, veči strādājam darbs kā dakteris dziedē no visām kaitēm.
 • minka
  0 0 0

  minka

  Uz kkaadu galu jau viss iet.Bet es priecaajos par savu miilo viiru,kurs sarga savu veseliibu.Mums jau viiriesu kaa taadu ir maz,bet labu,normaalu vispaar gruuti satikt !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl