“StarFM” ielūkojas, kā bērni rotaļājas Latvijā pazīstamu mammu mājās

Pievienot komentāru
“StarFM” ielūkojas, kā bērni rotaļājas Latvijā pazīstamu mammu mājās
Publicitātes foto

Nesen publicētais “Lego” ziņojums ”Priekpilnā spēlēšanās” (“Play Well Report”) vēlreiz uzsvēris ciešo saikni starp kopīgajās rotaļās pavadīto laiku un ģimenes laimes sajūtu. “StarFM” nolēma uzzināt, kā noris rotaļāšanās Latvijā pazīstamu mammu ģimenēs, tādēļ sazinājās ar Dināru Rudāni, Māru Upmani-Holšteini un Martu Grigali.

Dināras mājās šis ir īpašs laiks, jo pavisam nesen pasaulē ir nākusi meitiņa Miriama-Amira, kurai šobrīd ir tikai mēnesis. Dināra stāsta, ka viss ir jauns un neparasts. Protams, mainījies arī ģimenes grafiks, jo, kā jau visas māmiņas to zina, pārējiem ģimenes locekļiem nu ikdiena pielāgota mazulītim. Dināra jau tagad pamana, cik ļoti ātri meitiņa aug un mainās, tāpēc jau tagad prātā rosās dažādas idejas rotaļām, kas meitiņai nākotnē varētu patikt. Viņa stāsta, ka ieklausīsies bērna vēlmēs un neko saistībā ar nākotnes plāniem neuzspiedīs. Kā svarīgāko Dināra uzsver nepieciešamību bērniņam attīstīt savas spējas, un vecākiem palīdzēt tās attīstīt.

Mārai ir divi bērni – 4,5 gadus veca meitiņa Ronja un dēls Ezra Klāvs, kuram septembrī palika 2 gadi. Bērniem aktuāla rotaļlieta ir “Lego” “Duplo” rotaļu klucīši, un būvēšana ar klucīšiem viņu mājās tiek saukta jaukā izsaukumā ”Kuči, kuči!” – tad visiem ir skaidrs, ka mazais sauc spēlēties. Lielā māsa “Lego” jau būvē pēc instrukcijas, bet mazais brālis liek lietā iztēli, izgudro pats savus noteikumus un, protams, mēdz māsu pakaitināt, pēkšņi izdomājot ar savām mašīnām notriekt māsas izveidotās būves. Māra stāsta, ka bērnu starpā jau radusies neliela konkurence, kuru rotaļu laikā lieliski var pamanīt. Visas rotaļlietas nu vajag divos eksemplāros.

Foto: Publicitātes foto

Vecāki atraduši interesantu risinājumu – dažreiz pa vidu izveidojot ”sienu”, kas nodala abu bērnu spēļu zonas. Abi mazie šobrīd spēlējas ar krāsainajiem “Lego” “Duplo” klucīšiem. Tie ir lielāki un īpaši veidoti, lai būtu ērti, interesanti un droši tieši mazākajiem bērniem. Vēl mazajai Ronjai svarīga ir gleznošana, savukārt, Ezra labprāt izmēģina balsi, rūcot mikrofonā. Vecāki izteikti pamana, cik ļoti rotaļas ar “Lego” “Duplo” klucīšiem attīsta tieši iztēli un radošumu, dažkārt viņi pat netiek līdzi bērnu fantāzijas lidojumiem, piemēram, kāpēc vilciens pēkšņi rūc kā lācis. Citreiz “Lego” figūras tiek ņemtas arī līdzi gultiņā, un tad ir laiks sacerēt pasakas vai spēlēt lomu spēles. Bez rotaļlietas blakus mēdz būt grūti, jo ”pirkstiņi cīnās un iztēle rosās”!

Martas meitiņai Grētai ir 2 gadi, viņa tikko uzsākusi bērnudārza gaitas. Grētai dārziņš patīk, tomēr mēdz būt rīti, kad saka: ”Grēta dārzu nē!” Martas mājās rotaļlietu iekrājies jau daudz, tāpēc, lai meitiņai vienmēr būtu interesanti, vecāki mēdz noslēpt kādu daļu, lai pēc laika atkal radītu pirmreizējo prieku par rotaļlietām. Grētai ļoti patīk būvēt “Lego” klucīšu torņus, un tiem ir dots arī īpašs nosaukums – ”nūnis”. Marta uzskata, ka spēlēšanās kopā ar bērnu un viņam pilnvērtīgi veltīts laiks ir izteikti svarīgi, tādēļ, lai cik nogurusi arī vakaros nebūtu, Marta ļoti cenšas šo uzmanību bērnam sniegt.

Rotaļājoties bērni ne tikai jautri un interesanti pavada laiku, bet arī apgūst jaunas prasmes, attīsta radošumu un iztēli, pilnveido motoriku un mācās socializēties. Turklāt bērni visvairāk novērtē kopīgas rotaļas tieši ar sev tuvākajiem un mīļākajiem cilvēkiem pasaulē – savu ģimeni.

Lai prieka pilna spēlēšanās arī Jūsu mājās!

Lasi vēl