Star FM ielūkojas, kā bērni rotaļājas Latvijā atpazīstamu tētu mājās

1 komentārs
Star FM ielūkojas, kā bērni rotaļājas Latvijā atpazīstamu tētu mājās
PUBLICITĀTES FOTO

Nesen sazinājāmies ar Latvijā atpazīstamām mammām, lai uzzinātu, kā rotaļāšanās noris viņu mājās. Šoreiz savā pieredzē, stāstos un padomos dalās Latvijā atpazīstamie tēti – Renārs Zeltiņš, Armands Simsons un Māris Grigalis.

Renāra un viņa sievas Ievas ģimenē meitiņa Emma ienāca pirms nepilna gada. Šobrīd meitiņa ir ģimenes grafika noteicēja, tāpēc vecāki ceļas maiņās, lai jau ap sešiem no rīta pavadītu pirmo rīta cēlienu kopā ar meitiņu. Renārs uzskata, ka pavadītajam laikam kopā ar bērnu ir jābūt kvalitatīvam, un, otrkārt, ir jāļauj bērnam spēlēties arī patstāvīgi, jo tieši tā attīstās mazuļa iztēle un radošums.

Gan Renārs, gan Ieva ir pamanījuši, cik ļoti Emma atdarina vecāku ķermeņa valodu, kustības un būtībā visu, ko vecāki dara. Renārs uzsver, ka viņiem ir svarīgi, lai rotaļlietām ir pievienotā vērtība, tās ir radošas, attīsta motoriku.

Zeltiņu ģimene jau ir iepazinusies ar LEGO® DUPLO® klucīšiem, jo tie šobrīd ir mīļa rotaļlieta Ievas mammas dēliņam, savukārt Renāra krustdēls jau kļuvis par kaislīgu LEGO fanu. Tā Emmas rokās jau ir nonākušas pāris figūriņas no LEGO, un viņa jau prot tās spēcīgi noturēt. Vecāki ir pamanījuši, ka meitiņai ir labi attīstījies pincetes tvēriens. Renārs uzskata, ka LEGO ir viena no bērnam draudzīgākajām rotaļlietām, tādēļ tā būs iekļauta meitiņas rotaļlietu klāstā.

Darbīgais šovu vadītājs un hokeja kluba ”Dinamo Rīga” tehniskais direktors Armands Simsons ir četru meitiņu tētis. Šobrīd viņš ir ceļā uz mājām pēc pāris dienu izbraukuma, un, protams, meitiņas mājās gaida arī kādu suvenīru. Kā labāko variantu, ar kuru nekad nevar ”nošaut garām”, Armands min tieši LEGO komplektus. Tā kā meitiņas ir dažādos vecumos, arī LEGO sērijas viņu mājās ir visdažādākās – Armands piemin gan filmu ”Sapinušies” un ”Ledus sirds” komplektus, gan “Ninjago” sēriju, gan dažādas lidmašīnas un pūķus.

Simsonu ģimenes mājās ir ļoti liela LEGO kolekcija un kā vienu no labākajām LEGO īpašībām Armands uzskata to, ka tās neapnīk. Armanda meitiņas rotaļājas ne tikai pašas, bet vienmēr priecājas arī par tēta dalību, dažreiz atstāj tētim pabeigt kādu modeli, piemēram, lidmašīnu.

Armands saprot, ka mūsdienās visiem ir ļoti aizņemts grafiks, tomēr vecākiem ir jāprot izbrīvēt laiks arī bērniem, jo bērni izaug ļoti ātri un vēlāk šo neatvēlēto laiku var nākties nožēlot. Ir svarīgi pajautāt bērniem, kā viņiem klājas, un prast uzklausīt un sadzirdēt atbildi. Armanda jaunākajai meitiņai Odrijai Pērlei decembrī apritēs gadiņš. Šobrīd mazulīte ir pieradusi, ka blakus ir trīs māsas un divi vecāki, kas ļoti palīdz, bet ķibināties un rāpot mazajai patīk, Odrija Pērle ar prieku rāpo pakaļ arī krāsainajām LEGO figūriņām.

Māra Grigaļa ģimenē aug divi dēliņi – Kristers, kuram tūdaļ būs pieci gadi, un Mārcis, kuram maijā paliks trīs gadi. Šajā septembrī Mārcis ir uzsācis bērnudārza gaitas, tāpēc mājās dienas vidū valda neierasts klusums. Māris stāsta, ka beidzot lielais brālis jaunāko ir sācis atzīt par savu spēļu partneri. Līdz Kristera aptuveni četru gadu vecumam viņa labākie rotaļu partneri bija mamma un tētis, kuri ļāva raisīties fantāzijai un izspēlēt visdažādākos spēļu scenārijus.

LEGO klucīši Grigaļu mājās jau labu laiku ir iecienīta rotaļlieta. Vecāki vienu reizi pat uzņēmuši laiku, cik ilgi Kristers rotaļāsies ar LEGO viens pats savā nodabā. Un pārsteidzoši – divas stundas mazais patstāvīgi būvējis mājiņas, braukājis ar vilcieniem, spēlējies ar cilvēciņu figūrām. Vecāki lieliski varējuši ievērot savas ģimenes modeli, jo rotaļās Kristers izspēlējis situācijas, kā tētis dodas uz darbu un mamma gatavo ēst.

Sarunas laikā Māris fonā atskaņoja LEGO lokomotīves skaņas, tā bērniem šobrīd ir mīļa rotaļlieta, jo var gan uzbūvēt dažādus sliežu ceļus un trases, izlikt luksoforus, mājiņas, cilvēku figūriņas, gan atskaņot vilciena taures signālus. Ja vecākiem trūkst laika, Māris iesaka izlaist sporta zāles apmeklējumu, jo rotaļās ar bērniem sanāks gan paskraidīt, gan parāpot. Māris uzsver, ka bērnu fantāzijai nav robežu, vienu brīdi bērna gultiņa var būt lidmašīna, citu brīdi – kuģis, bet vēl citu – visa pasaule, tāpēc vecākiem noteikti nepieciešams veicināt un attīstīt bērnos iztēli ar atbilstošām rotaļlietām.

Rotaļāšanās veicina jaunu prasmju apguvi, motorikas attīstību, iztēli un radošumu, rotaļas iedvesmo, sniedz prieku, laimes sajūtu un iespēju mācīties jautrā un aizraujošā veidā. Tieši tāpēc vēlam, lai ikkatrā ģimenē atrastos laiks sirsnīgām rotaļām ģimenes lokā!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl