1 komentārs
Saulainās dienas vairs nav aiz kalniem! Sagatavojies laikus sauļošanās sezonai!

Aktīvā sauļošanās sezona vairs nav aiz kalniem, tādēļ esam sagatavojuši dažus svarīgus faktus un ieteikumus, kurus būtu vēlams atkārtot un ņemt vērā, pirms ķeramies saulei “aiz stariem”.

Atrašanās saulē sniedz mums D vitamīnu, zeltainu iedegumu un lielisku pašsajūtu. Taču, lai iegūtu no saules to labāko, ir jāprot parūpēties par savu ādu. Lai gan saules stari nodrošina arī labus procesus organismā, tā var radīt nopietnus bojājumus mūsu gaišajai ādai.

Kas ir SPF?

Abreviatūra SPF apzīmē vārdu salikumu Sun Protection Factor (latviski – saules aizsardzības faktors). SPF intensitāti krēmos norāda ar skaitļiem, kas apzīmē to, cik ilgi un kādā apjomā krēms bloķēs UVB (jeb ultravioletos B) starus, lai āda neapdegtu. Lai aptuveni izrēķinātu šo periodu, jāreizina laiks, kurā āda bez aizsardzības kļūtu sārta, ar SPF skaitli. Tātad, ja āda parasti kļūtu sārta 15 minūtēs, ar SPF 10 krēmu tā neapdegs 150 minūtes. Tiesa, šis aprēķins ir aptuvens, un realitātē situācija ir atkarīga no ādas tipa.

Kosmētika, kas aizsargā

Ir ļoti svarīgi sargāt ādu no saules staru negatīvās ietekmes ne tikai dodoties uz pludmali, bet arī pastaigājoties ar suni vai ēdot pusdienas āra terasē. Iesakām ikdienas lietošanai izvēlēties kosmētiku ar vismaz SPF 15, kas aizsargās ādu vairākas stundas. Svarīgi atcerēties informāciju par iedarbības ilgumu – ja aizsargslāni uzklās no rīta un pēc dažām stundām neatjaunos, pusdienlaikā tas vairs nepildīs savu uzdevumu.

Pareiza sauļošanās

Labākais laiks sauļoties ir no rīta līdz plkst. 11.00 un pēcpusdienā pēc plkst. 15.00, kad saules stari ir mazāk spēcīgi. Jāņem vērā arī to, ka UV stari nonāk līdz zemei arī mākoņainā laikā.

·         Regulāri jāpārbauda, vai sauļošanās krēmam nav beidzies derīguma termiņš – ja krēms vairs nav derīgs, tas bez žēlastības jāmet ārā, jo ar laiku līdzekļi zaudē spēju aizsargāt ādu, līdz ar to var pievilt svarīgākajā brīdī.

·         Lai iesūktos ādā, sauļošanās krēmam nepieciešamas aptuveni 20 minūtes, līdz ar to tas jāuzklāj uz ādas pirms došanās tiešā saulē.

·         Neaizmirsti krēmu regulāri atjaunot!

·         Regulāra beta karotīna uzņemšana pirms sauļošanās palīdzēs veidot izteiktāku, vienmērīgāku iedegumu – to var iegūt pārtikā izmantojot burkānus, saldos kartupeļus, spinātus, godži ogas, mango.

Ieteikumi, ko darīt, ja āda jau ir apdegusi

Apdegusi āda ir ļoti sausa, un tai nepieciešams daudz mitruma – dzer ūdeni! Uzreiz pēc pirmajām apdeguma pazīmēm uzklāj bagātīgā kārtā krēmu, kas paredzēts tieši šādiem gadījumiem. Lielisks glābiņš būs arī alvejas lapas vai gels – alveja kā sastāvdaļa sastopams arī daudzos pēcapdeguma krēmos.

Lai veiksmīga sauļošanās un veselīgs iedegums!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl