Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Komentāri
Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Ja jums sarakstā ir daudz cilvēku, kuri būs jāsveic svētkos – priecājieties! Tātad ir daudz draugu, paziņu, tuvinieku un īpašo, mīļo cilvēku mūsu dzīvē, ko iepriecināt un kas vēlas iepriecināt arī mūs. Tieši tāpēc dāvanu iegādāšanos varam pārvērst par patīkamu misiju, piešķirot tai spēles elementus un piedzīvojumu garšu, mēģinot atminēt, kas katram dāvanas saņēmējam patiks vislabāk, turklāt turoties nedaudz tālāk no ierastā un paredzamā.

Praktiskās dāvanas – jā vai nē?

Bieži vien izvēlamies praktiskās un lietderīgās dāvanas, lietas, ko saņēmējs varēs izmantot ikdienā vai likt lietā saimniecībā. Tomēr tā ne vienmēr ir interesantākā dāvana. Lietas, kā zināms, mums visiem pieder un ir nepieciešamas. Tomēr tas, kas ikdienā noderīgs un primāri vajadzīgs – to katrs var iegādāties pats.

Dāvanai, dažu kultūru skatījumos, ir jābūt dvēseliskai un īpašai, prieku un laimes sajūtu radošai. Tomēr ļoti retos gadījumos virtuves piederumu komplekts vai silta sega radīs šīs sajūtas.

Protams, tas nenozīmē, ka minētās dāvanas ir sliktākas par citām. Ikviena dāvana ir vērtīga, ja tā dāvāta ar patiesu vēlmi iepriecināt. Jāatceras, ka tas, vai cilvēks priecāsies saņemt kādu praktiski pielietojamu lietu, ir ļoti atkarīgs no viņa rakstura. Tāpēc pirms iegādāties dāvanu, rūpīgi jāizvērtē tās saņēmējs.

Dāvanas iegādi pārvērt par spēli!

Lai dāvanas iegādi un sagatavošanu pārvērstu par spēli, var izmēģināt šādu paņēmienu – paņemiet papīra lapu un uz tās uzrakstiet dāvanas saņēmēja vārdu un piecas lietas, kas raksturo šo cilvēku. Tālāk jāuzraksta piecas lietas, kas šim cilvēkam ļoti patīk. Redzot uz papīra šādi saliktu raksturojumu, būs daudz vieglāk saprast, ko īsti konkrētajam cilvēkam dāvināt – izvēlēties kādu praktisku un taustāmu vai uzdāvināt dāvanu karti uz kādu piedzīvojumu, aktivitāti vai pasākumu.

Varbūt pati labākā dāvana ir kāds notikums, nevis lieta?

Jā, dāvanai ne vienmēr ir jābūt preces formātā. Vairāki pētījumi pierāda, ka cilvēki vairāk atceras tās dāvanas, caur kurām iegūtas jaunas emocijas, sajūtas, pozitīvi pārdzīvojumi (kurus var uzdāvināt caur dāvanu kartēm – izjāde ar zirgu, lidojums gaisā, piedzīvojums uz ūdens, SPA procedūras), nekā tās, kas ieliktas plauktā un krāj putekļus. Jāatzīst, ikvienam no mums mājās ir lietas, ko skaidri zinām, kāds ir dāvinājis, bet kurš tas bija un kādos svētkos – iespējams, vairs nemaz neatceramies. Protams, dāvanu psiholoģija, saistās arī ar dāvinātāju. Visticamāk, mīļotā cilvēka, vai tuva drauga, dāvināto dāvanu atcerēsimies labāk, neatkarīgi no tā, kāda tā bijusi, nekā, piemēram, kolēģa vai attāla radinieka. Dāvanai ir tieša saistība ar cilvēku, no kura to saņemam vai kuram no pasniedzam.

Tieši tāpēc dāvanu karte kā labāka izvēle ir piemērota, neatkarīgi no tā, kam to paredzēts pasniegt – kolēģim, draugam, mīļotajam cilvēkam vai radiniekam. Šāda dāvana daudz ilgāk paliks prātā.

Svētki nav tikai dāvanu laiks vien. Tāpēc labākās izvēle nav sacensība, kurā noteikti nedrīkstam zaudēt. Pareizi pieejot dāvanu izvēlei, tas var būt priecīgs un jautrs notikums gan pašam dāvinātājam, gan tās saņēmējam. Galu galā – dāvinot pats būtiskākais ir radīt prieku, ļaujot cilvēkam saprast, ka par viņu domājam!

Lasi vēl