Labi aprīkota ģimenes auto pazīmes

1 komentārs
Labi aprīkota ģimenes auto pazīmes
PEXELS.COM

Katram dzīvē var pienākt brīdis, kad savu divdurvju sporta hečbeku nākas mainīt pret ko praktiskāku, ģimenei kļūstot lielākai. Tas nozīmē, ka vairāk uzmanību jāsāk pievērst dažādām automašīnas funkcijām un aksesuāriem, lai tā būtu ērta un droša visai ģimenei.

Daudzi automašīnu ražotāji piedāvā ietilpīgus minivenus, kuri jau uzreiz ir aprīkoti ar dažādām funkcijām, kas krietni atvieglo vecāku dzīvi. Tomēr ne vienmēr, ģimenei kļūstot plašākai, uzreiz nepieciešams iegādāties jaunu auto. Svarīgākais, lai tas būtu piemērots kā īsākiem, tā garākiem drošiem izbraucieniem ģimenes lokā. Raksta turpinājumā piedāvājam iepazīties ar dažām auto funkcijām un piederumiem, kas lieti var noderēt ģimenes automašīnā.

GPS navigācija

Navigācija ģimenes auto var izrādīties noderīga vairāk nekā vienā gadījumā. Tā būs kā uzticams palīgs brīžos, kad ar ģimeni dosieties kādā garākā ceļojumā. Situācijas, kad mēģināt atrast pareizo ceļu līdz ceļojuma galamērķim, tajā pat laikā cenšoties risināt sarunas ar bērniem aizmugurējā sēdeklī, var būt stresaini, tāpēc auto navigācija visu darbu izdarīs Tavā vietā. Lielākoties GPS kartes tiek atjaunotas reālā laikā, tāpēc vienmēr esi drošs, ka dodies pareizā virzienā. Liela priekšrocība ir arī kartēs norādītās ēstuves un atpūtas zonas, gadījumiem, kad bērni būs noguruši no garā ceļa.    

Gaisa spilveni

Atrodoties pilnā automašīnā ar dzīvesbiedru priekšējos sēdekļos un bērni aizmugurē – Tu gribi būt pārliecināts, ka visi automašīnā esošie cilvēki ir pasargāti, ja pēkšņi notiek negadījums. Drošības spilveni šofera un priekšējā pasažiera zonās ir iekļauti standarta komplektācijā, taču ideālā gadījumā būtu labi, ja mašīnai būtu arī sānu gaisa spilveni auto aizmugurē. Tos diemžēl nav iespējams ielikt auto, kuros tie nav paredzēti, tāpēc, ja par ģimenes auto iegādi vēl domā, tad noteikti prātā paturi šādu drošības funkciju.

Foto: UNSPLASH.COM

Saulessargi

Braucot automašīnā karstā vasaras dienā, spēcīgas saules iedarbība maziem bērniem var nenākt par labu. Daži automašīnu ražotāji savu jaunāko modeļu aizmugurējo pasažieru sānu logus  jau ražošanas procesā aprīko ar saulessargiem. Tos iespējams vienkārši pavilkt uz leju, kad tas ir nepieciešams. Saulessargi ir lieliski piemēroti arī gadījumos, kad bērnam ir grūti iemigt, sejā nemitīgi spīdot saules stariem.

Foto: PEXELS.COM

Bluetooth savienojamība

Tā kā lielākajā daļā pasaules valstu ir aizliegts pie stūres runāt pa mobilo telefonu, daudzi automašīnu ražotāji tajās integrē speciālas sistēmas, kas autovadītājiem palīdz, piemēram, veikt zvanus vai izvēlēties iemīļotāko mūziku, izmantojot mutiskas komandas vai intuitīvu skārienjūtīgu ekrānu. Aizņemtiem vecākiem šī Bluetooth sistēma var ļoti noderēt, sniedzot iespēju izmantot viedierīce, tajā nemaz neielūkojoties.

Atpakaļskata kamera

Izmantojot ekrānu uz paneļa konsoles, Tu vienmēr varēsi sekot līdzi tam, kas notiek automašīnas aizmugurē. Manevrēšana autostāvvietās kļūs daudz vienkāršāka, Tu izvairīsies no gadījumiem, kad sanāk sabraukt bērnu iemīļotāko rotaļlietu, kā arī vienmēr varēsi būt drošs, ka braucot ārā no piebraucamā ceļa priekšā neizskries bērni vai mājdzīvnieki.

Šīs ir vien dažas no funkcijām un tehnoloģijām, kas raksturo drošu un komfortablu ģimenes automašīnu. Protams, ir vēl arī citas lietas, kurām vienmēr jābūt ne tikai ģimenes auto, bet jebkurā mašīnā – tie ir ugunsdzēšamie aparāti un tos var iegādāties, piemēram, šeit. Arī tik vienkārša lieta kā gumijas auto paklāji var būt īpaši noderīgi, ja pēc pamatīgas bērnu rotaļāšanās mašīnā nevēlies apmeklēt ķīmisko tīrītavu. Tādi papildinājumi kā atpakaļskata kamera, paklāji un auto navigācija ir atrodami lielākajā Latvijas interneta veikalā 1a.lv, ielūkojies!