Iemesli, kādēļ ir vērts nodarboties ar sportu

Pievienot komentāru
Iemesli, kādēļ ir vērts nodarboties ar sportu
PUBLICITĀTES FOTO

Fiziskas aktivitātes ir būtiska cilvēka izaugsmes un attīstības sastāvdaļa – tās palīdz organisma garīgās veselības un fiziskās sagatavotības attīstībā. Nodarbojoties ar sportu, cilvēks apgūst dažādas prasmes, gūst pieredzi un vairo pārliecību, kas tiešā veidā palīdz attīstīt personību.

Lūk, vēl daži iemesli, kādēļ ir vērts nodarboties ar sportu:

Dabisks garastāvokļa uzlabotājs

Regulāras fiziskas aktivitātes var mazināt stresu, trauksmi, depresiju un dusmas. Vingrojumi veicina ķīmisku vielu parādīšanos smadzenēs, kas uzlabo garastāvokli un ļauj cilvēkam atbrīvoties.  Proti, smadzenes izdala jutekliskas ķīmiskas vielas, ko dēvē par endorfīniem, un fizisku aktivitāšu laikā tie parādās visā cilvēka ķermenī. Endorfīni mazina satraukumu un nomāktu garastāvokli.

Lielākā daļa cilvēku pamana, ka laika gaitā jūtas labāk tieši tad, kad fiziskās aktivitātes kļūst par regulāru viņu dzīves sastāvdaļu. Šajā gadījumā nav nepieciešams pārspīlēt – pietiks, ja kaut reizi dienā uz 15 minūtēm izmantosiet velotrenažieri (lasīt vairāk).

Fizisko spēju uzlabošana

Bez regulārām aktivitātēm Jūsu organisms lēnām zaudē savu spēku un spēju pareizi funkcionēt. Tas ir tāpat kā  teicienā ‘’tu nebeidz kustēties no vecuma, tu kļūsti vecs un vairs nekusties.’’ Jāņem vērā, ka vingrojumi palielina muskuļu spēku, kas savukārt palielina cilvēka spēju veikt citas fiziskas aktivitātes. Jo biežāk nodarbojaties ar sportu, jo vairāk tiek uzlabotas Jūsu fiziskās spējas!

Sports ir kā ārsta apmeklējums

Pārāk bieža sēdēšana un citas mazkustīgas aktivitātes var palielināt sirds slimību un insulta risku. Nesen veikts pētījums vēsta, ka pieaugušajiem, kuri dienā vairāk nekā 4 stundas pavada pie televizora, ir par 80% lielāks risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.

Fiziskas aktivitātes var Jums palīdzēt:

  • Samazināt asinsspiedienu;
  • Nostabilizēt holesterīna līmeni;
  • Uzlabot asins plūsmu (cirkulāciju);
  • Kontrolēt ķermeņa svaru;
  • Novērst kaulu problēmas, kas var izraisīt osteoporozi.

Fiziskas aktivitātes ar laiku var samazināt nepieciešamību pēc medicīniskas iejaukšanās un medikamentu lietošanas. Vārdu sakot, sports ir veselīgas, laimīgas un ilgas dzīves panākumu atslēga!

Garāks dzīves gājums

Jā, tas pavisam noteikti nav mīts! 50 var būt 40..  bet tikai tad, ja Jūs esat vesels un Jūsu ķermenim ir laba fiziskā sagatavotība. Cilvēki, kuri ir fiziski aktīvi un ar veselīgu svaru, dzīvo vidēji par septiņiem gadiem ilgāk nekā tie, kuri ir nekustīgi un aptaukojušies. Aktīvs dzīvesveids palīdz aizkavēt vai novērst novecošanu. Sports nodrošina cilvēka dzīves kvalitāti!

Enerģijas lādiņš

Esat noguris no ikdienas rutīnas vai mājsaimniecības darbu veikšanas? Apsveriet iespēju pievērsties fiziskām aktivitātēm, jo tās manāmi atjauno cilvēka enerģijas krātuves! Dažādi fiziski vingrojumi piegādā audiem skābekli un barības vielas un palīdz sirds un asinsvadu sistēmai darboties efektīvāk.

Kad jūsu sirds un plaušu veselība uzlabojas, Jums ir vairāk enerģijas ikdienas darbu veikšanai. Šajā gadījumā nav nepieciešams tūlīt pat iegādāties sporta zāles abonementu – enerģiju iespējams atjaunot mājās un lielisks palīgs var būt, piemēram, hanteles (skatīt šeit).

Labāks miegs

Ikdienā nevarat iemigt? Regulāras fiziskās aktivitātes var palīdzēt aizmigt ātrāk, nodrošinot kvalitatīvāku nakts mieru un padziļinot miegu. Tikai nenodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm pirms naktsmiera – tā kā pēc sporta būsiet pārāk enerģisks, tas var neizdoties.

Sociālās dzīves uzlabošana

Fiziskās aktivitātes sniedz cilvēkam iespēju atraisīties, tādējādi tās var palīdzēt iegūt jaunus kontaktus. Pievienojieties iemīļotās sporta spēles komandai, sāciet deju nodarbības vai gluži vienkārši dodieties vakara skrējienā – nodarbojieties ar sportu pulciņā, un tas ne tikai motivēs, bet, iespējams, nodrošinās pat ilglaicīgus draugus.