Efektīva gaisa kondicionēšana mājoklī vasaras sezonā

1 komentārs
Efektīva gaisa kondicionēšana mājoklī vasaras sezonā
PUBLICITĀTES FOTO

Strauji tuvojas vasaras sezona, kas nozīmē to, ka laikus jāsāk domāt par patīkama klimata uzturēšanu telpās arī tad, kad aiz loga ir karsts laiks. Ja Jums ir apnikuši lētie ventilatori, kas nespēj parūpēties par vēsa gaisa radīšanu istabās, iespējams, kondicionieri ir īstais risinājums, kas var palīdzēt parūpēties par komfortu pat karstākajās dienās.

Lai kondicionieris kvalitatīvi pildītu savu funkciju, kā arī Jūs izvairītos no pārāk lieliem elektrības rēķiniem, esam sagatavojuši noderīgus padomus efektīvākai gaisa kondicionēšanai telpās šajā vasarā.

Pārliecinieties, ka gaisa kondicionieris ir atbilstošā kārtībā

Ja jau iepriekš savā mājoklī, darbavietā vai citās telpās esat izmantojuši gaisa kondicionieri, ir pienācis laiks pārbaudīt tā tehnisko stāvokli. Der zināt, ka kondicionieri ir iekārtas, kas pievelk daudz putekļu, alergēnu un netīrumu, tādēļ, ja tās netiek rūpīgi un regulāri koptas, tiek ietekmēta to darbība un efektivitāte. Tā rezultātā kondicionieris ir spiests patērēt vairāk jaudas un elektrības, lai spētu atdzesēt gaisu telpā, kas savukārt paātrina tā nolietošanos. Tāpat netīrs gaisa kondicionieris var būt apdraudējums Jūsu veselībai. Ideālā gadījumā Jums būtu jāparūpējas par to, lai vismaz reizi sezonā speciālists to apskatītu un veiktu atbilstošu apkopi.

Ja esošā ierīce jau savu laiku nokalpojusi, iespējams, ir laiks iegādāties jaunu modeli. Kondicionieri interneta veikalā 220.lv pieejami plašā klāstā un par lieliskām cenām, tādēļ noteikti ir vērts ielūkoties piedāvājumā, lai sagatavotu telpas, pirms sācies karstais laiks.

Izslēdziet kondicionieri nakts laikā

Vasaras siltajās naktīs var šķist vilinoši atstāt kondicionieri ieslēgtu. Tomēr, ja vēlaties samazināt elektrības patēriņu, izmantojiet to, ka nakts laikā gaisa temperatūra krītas, un atstājiet vaļā logu, lai pa to ienāktu svaigs un vēss gaiss.

Ja šāds variants Jūs tomēr neapmierina, varat izmantot klasisko ventilatoru, kas atvēsinās, patērējot mazāk elektrības.

Uzlabojiet telpas izolāciju

Vai Jums šķiet, ka telpas atvēsināšanai nepieciešams pārāk ilgs laiks? Tam par iemeslu var būt spraugas un atvērti logi vai durvis. Atcerieties turēt logus un durvis aizvērtas brīdī, kad kondicionieris ir ieslēgts, lai paaugstinātu tā darbības efektivitāti, kā arī mazinātu elektrības patēriņu. Tāpat, ja telpā ir slikta izolācija, piemēram, spraugas zem palodzes, ap logu vai durvīm, mēģiniet tās nosegt, jo tas noderēs arī ziemā, lai uzlabotu siltumizolāciju telpās.

Izvēlieties piemērotu gaisa kondicioniera modeli

Meklējot īsto kondicionieri interneta veikalā 220.lv, var šķist vilinoši izvēlēties pēc iespējas jaudīgāku modeli, taču diemžēl tas ne vienmēr būs piemērotākais Jūsu mājoklim, darbavietai vai citām telpām. Atcerieties – jo jaudīgāks būs kondicionieris, jo vairāk elektrības tas patērēts. Ņemiet to vērā, pirms izvēlaties īsto modeli.

Tāpat padomājiet par to, cik lielai platībai kondicionieris būs nepieciešams. Ņemiet vērā tā jaudu, cenu, izmēru un arī veidu, piemēram, mobilais vai sienas kondicionieris.

Energoefektivitāte ir īpaši nozīmīgs faktors, kam jāpievērš uzmanība, pērkot ne tikai gaisa kondicionierus, bet arī citas elektroniskas ierīces. To mūsu mājokļos un darba vietās ir daudz, tāpēc vērtīgi izvēlēties modeļus, kas palīdz elektrību taupīt, tādējādi samazinot ikmēneša izdevumus. Šie un citi faktori palīdzēs izdarīt īsto izvēli.

Piegāde Jums izdevīgā veidā

Ja vēlaties iegādāties jaunu gaisa kondicionieri, taču nevēlaties iziet no mājas, 220.lv būs īstā izvēle, jo šeit varat ienākt jebkurā laikā un izvēlēties tieši tās preces, kas Jums nepieciešamas. Pasūtījumu varat saņemt sev ērtā veidā, tai skaitā līdz mājas durvīm, pakomātā, Latvijas pastā, Circle K un arī 220.lv preču saņemšanas punktos.