Ceļošanas iespējas ar bērniem Rietumigaunijā visit estonia

Komentāri
Ceļošanas iespējas ar bērniem Rietumigaunijā

Piedzīvojumi Igaunijā gaida ik uz soļa. Kādus piedzīvojumus ģimenes sagaida Rietumigaunijā? Lasi tālāk!

Ilonas Brīnumzeme

Ilona Viklande ir ilustratore, kuras iztēle devusi seju daudziem Astrīdas Lindgrēnas radītiem pasaku tēliem, piemēram, Karlsonam, Ronjai – laupītāja meitai, brāļiem Lauvassirdīm un citiem. Tematiskais centrs “Ilonas Brīnumzeme” atrodas skaistā, dārza ieskautā trīsstāvu mājā Hāpsalā. Ilonas mājā atrodas galerija, kino un izstāžu zāle, Karlsona istaba, Ilonas virtuve un rotaļu istaba, kur norisinās meistarošanas un tematiskās dienas.

Savukārt gada siltajos mēnešos atvērta arī Brīnumzemes dārza Matīsa māja un Rokdarbu šķūnītis. Dārzā varēsiet pārbaudīt savu precizitāti, iemēģināt staigāšanu ar ķekatām, zvejot, aktiermeistarību un citas aizraujošas aktivitātes.

Ziemassvētku vecīša Korstna saimniecība

Ko darīt, kad līdz visu bērnu mīļākajiem svētkiem jāgaida vēl teju viss gads? Jādodas uz Korstnas ciematu, kur atrodas Ziemassvētku vecīša saimniecība! Ziemassvētku vecītis te sastopams visu gadu, turklāt kopā ar viņu te dzīvo arī Sniegbaltīte, rūķi un viņu mājdzīvnieki – zirgi, zaķi, putni un citi mazāki un lielāki draugi.

Kopā visa saime dodas zvejot, pļaut sienu un lasīt zemenes, labo kamanas, traktorus un divriteņus, gatavo dāvanas, cep pankūkas un darina pārsteigumus, nodarbojas ar sportu, izgatavo tortes un pudiņus.

Piedzīvojumi Lotes zemē

Ģimenēm ar mazākiem piedzīvojumu meklētājiem par vienu no vasaras aizraujošākajiem piedzīvojumiem var kļūt tematiskā parka “Lotes zeme” apmeklējums.

Lotes zemē gaida vairāk nekā simt atrakciju, tematiskās mājas, garšīgi ēdieni, suvenīru veikali un skaista pludmale. Atklājumu, izgudrojumu un piedzīvojumu visas dienas garumā pietiks gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tematiskais parks izveidots, atveidojot Lotes grāmatās un animācijas filmās iepazīto Izgudrotāju ciemu. Šeit sastopami arī visi iemīļotie varoņi – Bruno, Alberts, protams, Lote un citi Izgudrotāju ciema iedzīvotāji. Viņi visi te gaida viesus, lai kopā ar tiem ķertos pie izgudrošanas un spēlēšanās.

Ņemot vērā lielo parka popularitāti latviešu vidū, “Lotes zemē” pieejamas izklaides arī latviešu valodā.

Kuresāres bīskapa cietoksnis

Ģimenēm, kuru piedzīvojumi nav iedomājami bez vēstures izzināšanas, savā brīvdienu ceļvedī noteikti jāiekļauj došanās uz Sāremā salas lielāko pilsētu Kuresāri. Te atrodas viena no Baltijas valstīs ievērojamākajām viduslaiku celtnēm – 14. gadsimtā celtais Kuresāres bīskapa cietoksnis. Iespaidīgo, majestātisko ēku izdevies saglabāt, neveicot būtisku pārbūvi. Mūsdienās cietoksnī atrodas Sāremā muzejs ar pastāvīgo ekspozīciju un dažādām pagaidu izstādēm. Kad pils apskatīta, noteikti būtu jādodas uz turpat pils pakājē izveidoto bērnu parku.

Te bērnus gaida cietoksnis, kuģis, akmeņu metējs, dažādas šūpoles, karuselis un daudzas citas interesantas atrakcijas. No jūnija līdz augustam podnieka mākslas noslēpumus var iepazīt podnieka darbnīcā. Noteikti uzmeklējiet arī lielo dambretes galdu ar ripināmiem kauliņiem.

Skaties FOTO – ko vērts apskatīt Igaunijas rietumos!

Dārgumu medības Alfā

15. aprīlī nāc uz tirdzniecības parku”Alfa”, kur  no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies īstas dārgumu medības! Būs iespēja iejusties gan zinātnieka, gan bruņinieka tēlā, veikt dažādus eksperimentus vai izglābt grimstošu kuģi. Ik stundu žiglākās ģimenes iegūs vērtīgas balvas no Igaunijas populārākajām atpūtas vietām  – AHHAA, Rakveres pils, Ilonas Brīnumzemes vai Hidroplānu ostas muzeja. Tiekamies ”Alfā”!

Ceļo kopā ar VisitEstonia.com.

Lasi vēl