Atbrīvojies no vecā un ienes drēbju skapī jaunas vēsmas

Pievienot komentāru
Atbrīvojies no vecā un ienes drēbju skapī jaunas vēsmas
PEXELS

Lielāku drēbju skapi vai mazāk apģērba? Skapja revīzija Tavā darāmo darbu sarakstā noteikti jau sēž ilgu laiku – ir laiks ķerties tai klāt! Kā atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām un kādi jauni vai lietoti apģērbi atsvaidzinās garderobi? Lasi rakstu un uzzini noderīgus padomus!

Kā nepieķerties lietām?

Tev noteikti ir apģērbs, kurš jau vairākus gadus sēž skapī, tā arī neizvilkts. Bikses, kas sen vairs neder, kleitas, kas nu šķiet par īstu vai vienkārši drēbes, kas vairs nepatīk vai nu dizaina, vai krāsas dēļ. Bet dažādu iemeslu dēļ no tām nespēj atteikties, iespējams tās maksāja krietnu naudas summu, ir ļoti iepatikušās vai ar tām saistās kādas skaistas atmiņas.

Atceries, ka apģērbiem nav jāatrodas skapī un jākrāj putekļi. Tie ir jāvalkā, tajos jājūtas pārliecinātai un jāparāda savs ”es”. Vienalga vai tie ir dārgi vai lēti, jauni vai lietoti apģērbi.

Vai zini, kas ir viena gada likums? Tā kā daži apģērbi netiek vilkti visu gadu, jo vasarīgās kleitas ziemai nepiestāv, tāpat kā adītie džemperi neiederas vasarā, teorētiski Tev ir vajadzīgs viens gads, kura laikā tiek uzvilktas visi apģērbi, kas ir Tavā drēbju skapī. Visi tie, kas atrodas tur divus, trīs un pat vairāk gadus, nav nepieciešami. Ievies šo savā ikdienā un jutīsi, ka pamazām garderobe paliek kvalitatīvāka un piemērotāka Tavai ikdienai. Turpini lasīt un uzzini labākos veidus, kā no vecajām drēbēm atbrīvoties!

Foto: PEXELS

Andelēšanās

Ļauj lietām dzīvot tālāk, jo kādam tās noteikti iepatiksies. Pēc skapja ģenerāltīrīšanas noteikti sakrāsies mazāka vai lielāka kaudze ar drēbēm, kuras vēl ir labā stāvoklī, bet pati vairs nevel. Pavisam loģiski, ka ārā tās mest nav vēlēšanās. Un tas arī nebūtu pareizi, videi daudz draudzīgāks risinājums ir dot tām otru dzīvību.

  • Andelēties var ar draudzenēm. Katra atlasiet apģērbus, kurus vairs nevalkājat, sanāciet kopā, sagatavojiet uzkodas un andelēšanās ballīte var sākties! Izveidojiet to par tradīciju. Tā ne tikai jautri pavadīsiet laiku, bet atbrīvosieties no vecā apģērba un iegūstiet sev kaut ko jaunu, neiztērējot naudu.
  • Andele Mandele – lielākais pērļu medību portāls, kurā pieejami jauni un lietoti apģērbi plašā klāstā. Pārdod un iegādājies lieliskas pērles dāmām, kungiem, bērniem, kā arī mājai, transportam un sportam! Iegūsi sev papildus ienākumus un ienes savā garderobē un mājoklī pavisam jaunas vēsmas!

Labdarība

Atdodot apģērbu labdarībai, vari būt drošs, ka kāds par apģērbu priecāsies tik pat ļoti vai pat vairāk, kā Tu sākumā. Mazlietoti apģērbi būs piemērotākie šādai akcijai, pavisam novalkātas, netīras vai saplēstas drēbes gan nevajadzētu ziedot.

Kas ir kapsulas garderobe un kā to izveidot?

Kādēļ skapī ir tik daudz drēbju? Bieži vieni iegādājoties konkrētu apģērba gabalu, netiek pievērsta uzmanība, kā apģērbs izskatīsies kopā ar citām drēbēm. Blūze, kas labi saskan tikai ar vienām konkrētām biksēm vai svārki, kurus var vilkt tikai ar viena veida džemperiem.

Foto: PEXELS

Kapsulas garderobe ir pilnīgi, kas pretējs – apģērba gabali, ko var kombinēt krustu šķērsu. Krāsas, dizains – visu var pieskaņot! Kā izveidot kapsulas garderobi? Seko šiem soļiem:

  • Nosaki aptuveno skaitu, cik apģērba gabali būs garderobē. Ja iegādājies ko jaunu, atbrīvojies no vecā. Piemēram:
10 augšgalam – krekli, topi, džemperi, jakas; 10 apakšgalam – bikses, svārki, šorti; 10 aksesuāri – cepures, cimdi, šalles, peldkostīms, u.c.; 5 apavu pāri (zābaki, sandales, sporta un ikdienas apavi)
  • Sadali apģērbus kategorijās, tā vieglāk būs saprast, vai ir viss nepieciešamais. Tas protams katram atšķiras. Piemērs:

aktivitātēm un sportam;
mājai un atpūtai;
svinībām;
skolai vai darbam.

  • Izvēlies pamata krāsu. Piemērotākā būs melnā vai tumši zilā, zaļā vai pelēkā krāsa.
  • Pievieno arī neitrālās krāsas (bēša, balta, brūna, pelēka) un divas vai trīs akcenta krāsas (šo soli var arī izlaist, var izvēlēties tikai neitrālas krāsas).
  • Veic revīziju savā garderobē un pirms katra pirkuma veikšanas, padomā, vai šis apģērbs labi saskanēs ar vismaz 3 citiem apģērba gabaliem.

Ieviešot minimālista domāšanu savā ikdienā, dzīve kļūst vienkāršāka. Turklāt var ietaupīt laika un finanšu resursus, kā arī vietu mājoklī.

Iemācies atbrīvoties no lietām, atsvaidzini garderobi un ievies jaunu kārtību – rudens ir labākais laiks pārmaiņām. Jauni un lietoti apģērbi plašā klāstā – ienāc andelemandele.lv un atrodi labākās pērles!