Āda noveco jau no 25 gadu vecuma? Nē, vēl agrāk! Farmaceites viedoklis un ieteikumi Euroaptieka

Komentāri
Āda noveco jau no 25 gadu vecuma? Nē, vēl agrāk! Farmaceites viedoklis un ieteikumi
pixabay

Tas, ka āda noveco no 50, 30 vai 25 gadu vecuma, ir mīts, portālam Skaties.lv stāsta farmaceite Ieva Zvagule. Patiesībā āda noveco jau ātrāk. Lai arī novecošanas process ir ļoti individuāls, ir kopīgi faktori, kas nosaka to, cik ātri āda novecos.

“To, cik ātri āda novecos, ietekmē ģenētika, dzīvesveids un, protams, kopšana arī ir svarīga. Mūsdienās dekoratīvo kosmētiku sievietes sāk lietot ļoti agri, jau pat mazas meitenes. Arī tas ietekmē ādas novecošanu, un tāpēc ļoti svarīgi ir tam laikus pievērst uzmanību, piedomāt pie dzīvesveida,” stāsta Zvagule.

Eksperte norāda, ka katrai sievietei ir citādāka āda, un katrai ādai ir “plusi” un “mīnusi”. “Protams, āda atšķiras pēc biezuma un struktūras, piemēram, sausa un plāna āda ātrāk paliks krunkaina. Tikmēr taukaina āda pati sevi mitrina, un ilgākā laika posmā noveco. Taču taukainas ādas īpašniecēm tad ir citas problēmas, piemēram, pūtīšu rētas utt.,” stāsta farmaceite.

Kopumā ir daudzi, svarīgi faktori, kas paātrina vai attālina ādas novecošanu.

“Šķidrums jāuzņem obligāti – ne tikai vielmaiņai , bet arī sejas ādai, lai tā saglabātos šūnu līmenī. Taču arī – ne viss, kas ir šķidrs nodrošina ādai tik svarīgo ūdeni. Piemēram, jauniešu vidū izplatīti ir saldināti dzērieni, taču ar šķidruma uzņemšanu vairāk domāts ūdens, kā arī pārtika, kas satur šķidrumu – tie paši gurķi, dažādi augļi. Gāzētā formātā šķidrumu nebūtu pareizi uzņemt, lai uzlabotu ādas stāvokli,” saka Zvagule.

Lai arī gados jaunākiem cilvēkiem ir labāka vielmaiņa un līdz ar to ādai  ūdens uzņemšana vairāk jādomā par sejas kopšanu ar dažādiem līdzekļiem. Farmaceite iesaka iekšķīgi lietojamās eļļas,  piemēram, naktssveces un gurķeņu eļļu. Tāpat, ja grib lietot vitamīnus, lai uzlabotu ādu, ir jāskatās, kuros vitamīnos ir biotīns un aminoskābes. “Tās pabaros organismu un dos enerģiju,” saka farmaceite.

Taču vēl kas! Vissvarīgākais ir labs miegs, saka Zvagule.

Sievietei ādas stāvokli uzlabotu (iesaka farmaceite):

Live Well (uztura bagātinātājs) – naktssveces eļļa kapsulās, kuru sastāvā ir arī Ārstniecības gurķeņu sēklu eļļa + E vitamīns kā antioksidants.

Body Drain (uztura bagātinātājs) – skandināvu plāns organisma attīrīšanai, attīra aknas, zarnu traktu un izvada toksīnus, kas līdz ar to atspoguļojas ādas stāvoklī.

Astaxan thin 4mg (LYL) (uztura bagātinātājs)veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu (stress, smēķēšana, laikapstākļi utt.).

Perfectil Skin plus (uztura bagātinātājs) – plaša spektra multivitamīnu, minerālu un augu izcelsmes produkts.

Silicea direct ar biotīnu un selēnu (uztura bagātinātājs) – nodrošina audu hidratāciju. Veicina kolagēna un elastīna veidošanos, kas ir veselīgas ādas pamatā.

Izlasi arī šo! Eksperte skaidro, kādēļ kosmētiku ieteicams pirkt aptiekās

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!