2.-3. augustā Biķernieku trasē Eiropas drifta čempionāta posms ar zvaigžņotu sastāvu

2 komentāri
2.-3. augustā Biķernieku trasē Eiropas drifta čempionāta posms ar zvaigžņotu sastāvu
PUBLICITĀTES FOTO

“Drift Masters” Eiropas drifta čempionāts ar šā gada pirmajiem trīs posmiem ir parādījis sevi kā spēcīgāko drifta čempionātu pasaulē. Eiropas labākie drifteri, azartiskas cīņas, kvalitatīvas sacensības un elpu aizraujošs drifts, to visu apvieno “Drift Masters”. 2.-3. augustā Rīgā norisināsies DMEC 4. posms “Betsafe Drift King of Riga”, kas ir viens no gada gaidītākajiem posmiem gan skatītāju, gan braucēju vidū.

Rīga ir īpaša katram, Biķernieku trase ar savu dalībnieku parka izkārtojumu, ekskluzivitāti, konceptu, pilsēta ar savu šarmu un, protams, ar drifta parādi pa pilsētas ielām, tas viss pievilina skatītājus no visas pasaules.

Šogad Biķerniekos uz starta izies 50 spēcīgākie Eiropas drifteri no 24 valstīm. 43 dalībnieki būs DMEC visas sezonas braucēji, bet 7 dalībnieki būs, kuriem ir piešķirtas īpašās ”Wild Card” tiesības piedalīties šajā Eiropas čempionātā, šos dalībniekus organizatori izziņos jau drīzumā, bet sagaidāmi spēcīgi un zināmi uzvārdi.

Viens no gaidītākajiem sportistiem Rīgā ir Latvijas skatītāju iemīļotais braucējs, vairākkārtējais Eiropas un arī divkārtējais Formula D čempions Džeims Dīns (James Dean), kurš gan tomēr šogad DMEC kopvērtējumā pašlaik ir 2. vietā, jo DMEC pirmajos posmos lieliski sevi pierāda jaunā, uzlecošā zvaigzne no Īrijas Duāns Makīvers (Duane Mckeever). Lieliski šogad sevi pierāda arī Somijas braucējs Juha Rintanens, kuru noteikti atceras Latvijas līdzjutēji, kuri driftam seko jau no pirmsākumiem. Sākoties driftam Eiropā, tieši Juha bija viens no spēcīgākajiem braucējiem visos starptautiskajos seriālos Rīgā, kāpjot uz pjedestāla pirmā pakāpiena. DMEC braucēju saraksts šogad ir tik pārpildīts, ka par katru sportistu ir atsevišķs stāsts un sasniegumu saraksts, vairākkārtējie savu valstu čempioni, starptautisku seriālu dalībnieki, pazīstamu komandu braucēji. Zvaigžņots 50 dalībnieku sastāvs!

Šis gads īpašs būs arī ar to, ka pirmo reizi starptautiskā seriāla ietvaros tiks braukta mazliet citādāka trases konfigurācija nekā ierasts. #FDstyle konfigurācija, kura ieguvusi savu atpazīstamību tieši pēc “HGK Challenge” sacensībām. Nosaukums ir sasaistīts ar to, ka pirmo reizi šī konfigurācija tika braukta šajās sacensībās. To ir braukuši ārzemju sportisti no seriāla FD, kā arī mūsu pašu braucējs Kristaps Blušs, kurš 3 gadus bija prestižā FD seriāla braucējs. Konfigurācijas galvenā atšķirība no #RigaBaby konfigurācijas, ir pēdējais līkums – finišs, kas pēc ieejas šosejas boksos, veido garu betona sienu, pretējā virzienā. Sacensības noteikti padarīs interesantākas fakts, ka lielākā daļa braucēju pirmo reizi brauks šo konfigurāciju.

“Drift King of Riga” divu norises dienu laikā skatītājiem būs iespēja ne tikai satikt braucējus, aplūkot viņu automašīnas, iegūt autogrāfus, satikt viņus Rīgas ielās, bet būt arī lieciniekiem grandiozam šovam. Sacensību pirmā diena, piektdiena, 2. augusts, kā jau ierasts, būs paredzēta treniņbraucieniem un drifta parādei pa Rīgas pilsētas ielām, sacensību oficiālajā dienā, 3. augustā, notiks kvalifikācijas braucieni, tandēmu treniņi, oficiālā atklāšanas parāde, dažādi šovi, pārsteigumu šovi un, protams, dienas gaidītākais notikums – tandēmu Top32 fināli.

Vienlaikus ar aizraujošajām drifta cīņām divu dienu garumā 3. augustā Spīdveja stadionā notiks pirmais “Riga Car Expo”, kurā ir lieliska iespēja jebkuram, skaista, ekskluzīva auto īpašniekam atrādīt savu auto bez maksas. Bet kā noslēgums drifta sacensībām 4. augustā Spīdveja stadionā notiks “Gymkhana” 2. posms, kur uz starta redzēsim ne tikai drifterus, bet arī standarta automobiļus, kur iespējas pieteikties jebkuram interesentam.

Organizatori atgādina, ka uz sacensībām ir limitēts biļešu skaits tribīnēs, kas ir noteikts atbilstoši sēdvietu skaitam, gan A, gan B tribīnēs Biķerniekos. Biļetes pašlaik uz tribīnēm maksā vēl tikai 20 eiro, iekļaujot ne tikai sacensību dienu 3. augustā, bet arī 2. augusta treniņu dienu. Biļetes pieejamas visās “Circle K” uzpildes stacijās, kā arī bilesuserviss.lv.

Vairāk informācijas par sacensībām meklējiet: driftkingofriga.com